Festiwal Goldbergowski: Musica Alta Ripa

Festiwal Goldbergowski: Musica Alta Ripa

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Festiwal Goldbergowski

Kościół Świętej Trójcy, Gdańsk

Ceny biletów:
    - 30zł

Szczegóły wydarzenia

Festiwal Goldbergowski: Musica Alta Ripa

Zespół założony w 1984 przez aktywnie koncertujących solistów w niedługim czasie stał się prężnie działającą grupą na polu wykonawstwa muzyki dawnej. MUSICA ALTA RIPA dokonała wielu nagrań płytowych począwszy od koncertów i sonat J. S. Bacha, poprzez cykl jego uwertur, utwory kameralne Johanna Gottlieba Goldberga, a na sonatach i koncertach G.Ph. Telemanna kończąc.

Zespół brał udział również w scenicznych wykonaniach Orlando Generoso A. Steffaniego, czy w trylogii opartej na muzyce G.Fr. Händla Eifersucht (Zazdrość), Liebe und Krieg (Miłość i Wojna), Ewigkeit (Wieczność), grał także w przedstawieniach z cyklu Światło i dźwięk przygotowywanych przez niemiecką projektantkę
Yvonne Goulbier do muzyki m.in. G. Ph. Telemanna. Wielotorowa działalność grupy udokumentowana poprzez nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne świadczy o elastyczności i otwartości zespołu na różne wyzwania artystyczne. W uznaniu muzycznej działalności zespół otrzymał wiele nagród i wyróżnień, w tym m.in. Nagrodę artystyczną okręgu Saksonii w 2002. Rok 2013 przyniósł zaś trzecią z kolei nagrodę Echo Klassik, dla najlepszego zespołu kameralnego.

Nazwa grupy wybrana została ze względu na odniesienie do miasta Hannover, z okolic którego pochodzą muzycy zespołu. „Alta ripa“ jest łacińskim tłumaczeniem niemieckiego określenia Hohes Ufer, z którego rozwinęła się obecna nazwa miasta Hannover.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook