Juggernaut, Suns of Thyme, Odd Couple

Juggernaut, Suns of Thyme, Odd Couple

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Ceny biletów:
    - 20zł - w przedsprzedaży

Szczegóły wydarzenia

Juggernaut / Suns of Thyme / Odd Couple

Juggernaut: pochodzący z rzymskiego Lazio kwartet grający instrumentalny postmetal. Ich muzyka nawiązuje brzmieniem do najlepszych przedstawicieli gatunku, takich jak: Red Sparowes, Amenra lub Minsk. Dla Włochów szczególnie istotne są inspiracje klasykami kina, zmiany tempa narracji i swobodne żonglowanie stylistykami: od gotyckiego rocka, poprzez jazz aż do hardcore’u. Tę wybuchową mieszankę można usłyszeć na wydanej jesienią 2014 r. płycie "Trama!", którą zespół będzie promował w czasie wrocławskiego koncertu.
Płyta ta jest odpowiedzią na gwałtowne zmiany, do jakich doszło w otoczeniu zespołu i które mocno odcisnęły swe piętno na brzmieniu kolektywu, kierując go w stronę mrocznych, groteskowych opowieści, pełnych zadumy i melancholii.

Suns of Thyme: młody berliński kwartet, który zadebiutował w 2013 r. Ich muzyka łączy melancholijny shoegaze, psychodeliczne pejzaże i rozmarzone brzmienia, kojarzące się z muzyką Brian Jonestown Massacre i Tame Impala, a także londyńską sceną lat 80. Nostalgia, ciepłe dźwięki gitar i klawiszy oraz kojące głosy Tobiasa Feltesa i Jaschy Krefta zabiorą widownię w daleką podróż w czasie i przestrzeni.
Debiutancka płyta zespołu, „Fortune, Shelter, Love and Cure”, została nagrana i wydana samodzielnie przez zespół. Sam tytuł albumu odwołuje się do źródeł ludzkiej szczęśliwości, ale może być różnie interpretowany, jak naczynie, które każdy może napełniać według swoich potrzeb.

Odd Couple: w skład duetu wchodzą Jascha Kreft i Tammo Dehn, grający również w Suns of Thyme. Ich muzyka mocno różni się od brzmień macierzystej formacji. Jest to wściekły, energiczny garażowy rock, w którym brudne, ostre riffy i zaangażowane teksty łączą się z bluesową wrażliwością.
Ich muzyka nie jest jednak prostą przeróbką patentów The Black Keys. Odd Couple jest w mniejszym stopniu duetem rockowym o bluesowych korzeniach, raczej używają garażowego rocka jako punktu wyjścia do eksploracji osobistych przestrzeni.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook