Drum Fest: Jordan Rudess - recital solowy i Drum Spirit

Drum Fest: Jordan Rudess - recital solowy i Drum Spirit

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Bednarek - premierowa trasa albumu "Talizman" - Poznań

Klub Muzyczny B17, Poznań

19.01.2018

Grzegorz Turnau - L-Live - Koncert urodziNOWY - Kraków

ICE Kraków Congress Centre, Kraków

19.01.2018

Ceny biletów:
    - 60zł

Szczegóły wydarzenia

Drum Fest: Jordan Rudess

Jordan Rudess - amerykański muzyk, kompozytor i multiinstrumentalista, znany głównie jako pianista. Absolwent konserwatorium Juilliard School of Music w Nowym Jorku. Określany jako pianistyczna nadzieja USA, do momentu kiedy to jako nastolatek kupił pierwszy syntezator klawiszowy, porzucając tym samym zawód muzyka klasycznego. Członek Dream Theater - amerykańskiej progresywnej grupy muzycznej w ramach festiwalu wykona recital solowy.

Obok Jordana Rudessa jako ciekawostka zaprezentuje się Drum Spirit z Belgii. Drum Spirit to zespół marszowy z Dadizele w Belgii. W 2011 roku zespół obchodził 30-sto lecie istnienia. Przez lata Drum Spirit z tradycyjnego zespołu perkusji marszowej przerodził się w lidera czołówki europejskiej. Zespół składa się z różnych sekcji perkusyjnych: marimby, wibrafon, talerze oraz mocną sekcję bębnów marszowych. Drum Spirit porywa publiczność zarówno podczas pokazów w salach, jak również przemarszów i pokazów w plenerze.

Drum Spirit ma na swoim koncie wiele zdobytych nagród. Oprócz tytułów zdobytych w Belgii oraz europejskiego uznania, zespół zdobył w 2010 roku szóste miejsce na mistrzostwach świata w USA i ponownie w 2014 roku zakwalifikował się do finału. Do dziś Drum Spirit to jedyny zespół marszowy z Europy, który brał udział w mistrzostwach świata w USA.

Pokaz Drum Spirit to twórczość wielu rąk i serc młodych perkusistów, ambitnych trenerów, choreografów, muzyków którzy z pasją tworzą każdy element pokazu używając całej wiedzy jaką posiadają, aby tworzyć sztukę z przekazem, coś kreatywnego i perfekcyjnego.

Pokaz "Walki na polach Flandrii" odtwarza historię ciężkich czterech lat z okresu I Wojny światowej. Historia przedstawiona jest w czterech emocjonujących epizodach w postaci widowiska muzycznego. Charakter prezentowanej muzyki porywa publiczność w tamte czasy i oddaje emocje walki, heroizmu a także i trudów wojny.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook