SMIF-N-WESSUN - Back To The Roots - 22nd Anniversary 1993-2015

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Stare Dobre Małżeństwo

Wojewódzki Dom Kultury, Kielce

20.01.2018

Ceny biletów:
    - 30zł - I pula
    - 35zł - II pula
    - 40zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Back to the Roots - 22nd Anniversary 1993-2015 Smif n Wessun (NYC) + goście w Mega Clubie!

Już 11 września (piątek) 2015 roku w katowickim Mega Clubie wystąpi kultowy nowojorski duet Smif n Wessun w składzie Tek & Steele oraz goście specjalni! Koncert odbędzie się z okazji 22-lecia istnienia Mega Clubu i założenia Smif n Wessun (1993 r.) Back to the Roots! Wracamy do początku lat '90! Stwórzmy razem w Mega Klubie klimat, jaki panował na pierwszych rapowych imprezach w Katowicach! 100% Zajawki, 100% Hip Hopu.

11 września to również urodziny dwóch śląskich aktywistów Hip Hopowych Świetlika z Mega Clubu i Sławka aka Messali właściciela BIG Idea! Jest co świętować ;)
Drink powitalny na koszt solenizantów!

Smif-N-Wessun rozpoczęli swoją działalność na niezależnej nowojorskiej scenie hip hopowej dokładnie w połowie lat 90.tych ubiegłego stulecia. Debiutancki album duetu – „Dah Shinin”” (1995) – wyprodukowany w całości przez Da Beatminerz w szybkim tempie uzyskał liczne grono fanów, osiągając przy tym przychylne oceny dziennikarzy muzycznych.

Niedługo po wydaniu płyty, osiągnięta popularność okazała się nieoczekiwanie źródłem kłopotów grupy z prawem. Producent broni palnej ze Springfield w stanie Massachusetts pozwał kolektyw o bezprawne użycie zastrzeżonego znaku handlowego. Raperzy przemianowali nazwę zespołu na Cocoa Brovaz i pod tym szyldem wydali w 1998 roku kolejny longplay – „Rude Awakening” – ponownie wspierani za konsoletą przez DJ’a Evila Dee i spółkę.

W międzyczasie artyści weszli w skład crew Boot Camp Clik, zrzeszającego obok nich Black Moon, Heltah Skeltah i Originoo Gunn Clappaz, przyczyniając się tym samym do powstania debiutanckiej płyty grupy zatytułowanej „For The People”. Późniejsze wydawnictwa płytowe Smif-N-Wessun to „Tek & Steele: Reloaded” (2005), „The X Files” (2006) oraz „The Album”, który ujrzał światło dzienne cztery lata temu.  W 2011 roku Smif-n-Wessun oraz amerykański producent Pete Rock wydali wspólny album zatytułowany "Monumental". Dwa lata później ukazała się EP-ka pt. "Born and Raised".

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Organizator: MegaClub

Facebook