Musica Privata

Musica Privata

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Bednarek - premierowa trasa albumu "Talizman" - Poznań

Klub Muzyczny B17, Poznań

19.01.2018

Grzegorz Turnau - L-Live - Koncert urodziNOWY - Kraków

ICE Kraków Congress Centre, Kraków

19.01.2018

Ceny biletów:
    - 15zł - z Kartą Wytwórnia
    - 25zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

Musica Privata

Festiwal Musica Privata od kilku lat prezentuje muzykę poszukującą i buduje międzynarodowe środowisko sprzyjające postrzeganiu muzyki od strony bezpośredniego, prywatnego wyrazu artystycznego. Muzyka prywatna to taka, która „zapomina” o istniejących kierunkach czy modach, wypływa zaś z indywidualnego, duchowego pierwiastka twórcy. Festiwal prezentuje przede wszystkim muzykę improwizowaną, muzykę poważną, folkową, a także audio-art.


Podczas finałowego wieczoru w Wytwórni usłyszymy:Trio Marcin Masecki/Dagna Sadkowska/Mikołaj Pałosz zagra Schuberta

Trio złożone ze znakomitych muzyków, w odważny sposób interpretujących utwory klasycznych kompozytorów – tym razem F. Schuberta. Interpretacje tria mają z założenia w sposób nieskrępowany wyzwalać cechy indywidualne gry wykonawców, a z drugiej strony, korzystać z zasobów tradycji oraz nadawać muzyce klasycznej ożywcze tchnienie. Do stworzenia tego projektu skierowała artystów chęć przeniesienia muzyki klasycznej z sal filharmonii w progi sal klubowych, gdzie muzyka taka obecnie rzadko gości. Muzycy tworzący trio to znane osobistości sceny warszawskiej, liderzy i partycypanci niezliczonych projektów muzyki jazzowej, improwizowanej, klasycznej i współczesnej.


ODPOCZNO (Joanna Gancarczyk, Marcin Lorenc, Marek Kądziela, Piotr Gwadera)

Zespół powstały w 2014 roku, złożony z doświadczonych łódzich muzyków, którzy na co dzień zajmują się różnymi gatunkami: od muzyki improwizowanej, poprzez alternatywną scenę rockową aż po polską muzykę tradycyjną. Wspólnym mianownikiem dla członkow zespołu okazała się muzyka z regionu opoczyńskiego. Starając się zachować jak najbardziej surowe i oryginalne brzmienie, a zarazem dotrzeć do własnych muzycznych korzeni, grupa chce łączyć współczesną improwizację z żywiołowością wiejskiego grania. Laureaci tegorocznego Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja".


Julianna Siedler zagra utwory Wojtka Blecharza i prawykonanie utworu Marty Śniady

Po raz pierwszy w Łodzi wykonane zostaną utwory jednego z najważniejszych kompozytorów młodego pokolenia, Wojtka Blecharza: K'an na steel drum i ok 130 patyczków oraz Blacksnowfalls na gesty dłoni wykonywane na memebranie kotła. Ponadto zaprezentowana zostanie kompozycja Marty Śniady, będzie to prawykonanie utworu. Julianna Siedler – marimbistka, perkusistka, ukończyła studia w Akademii Muzycznej w Łodzi oraz w Royal Conservatory Antwerp w Belgii, wykonuje i zamawia utwory muzyki współczesnej (m.in. „Solid” na wiolonczelę i marimbę Artura Zagajewskiego).

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook