Jazz i okolice: David Krakauer The Big Picture

Jazz i okolice: David Krakauer The Big Picture

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 50zł, 60zł, 70zł

Szczegóły wydarzenia

David Krakauer The Big Picture

David Krakauer jest jednym z najznakomitszych muzyków nowej fali klezmerów. Łącząc stary świat z nowym pokazuje nową jakość muzyki klezmerskiej, stapiającej w jednorodną całość elementy uniesienia, radości i lęków.

Muzyka Krakauera, choć oparta na tradycyjnym brzmieniu klezmerskim, "przenosi tradycję muzyki klezmerskiej w epokę rocka" (Jon Pareles, "The New York Times"). Słychać w niej również wpływy R&B, jazzu i funku. Wirtuoz klarnetu ze słynnego zespołu The Klezmatics jest jedną z najbardziej charakterystycznych postaci nowojorskiego ruchu nowej muzyki klezmerskiej. Wnosi powiew życia do odziedziczonej tradycji.

David Krakauer jest także uznanym artystą nurtów dalekich od muzyki klezmerskiej, m.in. muzyki kameralnej, awangardowej, rockowej. Współpracował z takimi grupami jak: Kronos Quartet, Arditti String Quartet, orkiestra Radia Berlińskiego oraz z kompozytorami: Johnem Cage’em i Johnem Zornem.

David Krakauer od wielu lat jest ikoną Festiwalu Kultury Żydowskiej na krakowskim Kazimierzu. Nowojorski klarnecista wystąpi w ramach festiwalu: jaZZ i okolice już po raz trzeci.


David Krakauer, clarinet
Rob Schwimmer, piano, keys, theremin
Sara Caswell, violin
Mark Helias, bass
Sheryl Bailey, guitar
John Hadfield, drums, percussion

http://davidkrakauer.com/
http://jazziokolice.com/

Współorganizatorzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto Częstochowa

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook