Drum Fest: Benny Greb z Moving Parts, Grzegorz Kapołka Trio

Drum Fest: Benny Greb z Moving Parts, Grzegorz Kapołka Trio

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Ceny biletów:
    - 50zł

Szczegóły wydarzenia

Benny Greb

Benny Greb - niemiecki perkusista i kompozytor, od najmłodszych lat z pasją interesował się muzyką. Będąc młodym chłopakiem słuchał takich zespołów jak Tower of Power, The Police, James Brown, James Taylor, Billy Joel w czasach kiedy mało kto w jego wieku lubił tę specyficzną muzykę. Obecnie Benny Greb jest rozchwytywanym wykładowcą prowadzącym warsztaty perkusyjne na całym świecie. Jest również twarzą sygnowanych bębnów. Rozwinął własną technikę nauki gry na perkusji, a jego DVD pt. “The Language of Drumming” - materiał prezentujący unikalne, fascynujące podejście Bennego Greba do gry na zestawie perkusyjnym od podstawowych rudimentów po kompleksowo złożone solówki - stało się globalną sensacją na edukacyjnym rynku muzycznym.

Oprócz własnych nagrań, Benny nagrywał płyty z wieloma muzykami niemieckiej sceny muzycznej, jak Ron Spielman, Stoppok, Nils Wülker czy Blue Touch Paper.

Obecnie Benny Greb skupia się przede wszystkim na swoim zespole Moving Parts. Muzyczny instynkt połączył go z brytyjskimi muzykami:
Kit Downes – instrumenty klawiszowe, nominowany w magazynie Downbeat do nagrody Rising Star;
Chris Montague - fenomenalny gitarzysta i kompozytor, współpracuje z Royal Acedemy of Music. Muzykę Moving Parts określa się jako intensywne interakcje trzech muzyków. Mocno słyszalny groove oraz jazzowe improwizacje połączone z elektroniczną przejrzystością dźwięku.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook