Drum Fest: John Tempesta - warsztaty perkusyjne

Drum Fest: John Tempesta - warsztaty perkusyjne

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 30zł

Szczegóły wydarzenia

John Tempesta

John Tempesta (USA) - amerykański instrumentalista, jeden z najbardziej popularnych i cenionych perkusistów metalowych. Najbardziej znany jest ze współpracy z Robem Zombie przy jego solowych projektach oraz z White Zombie.

John współpracował również z takimi zespołami jak Testament, Exodus, Zakk Wylde's Black Label Society, Tony Iommi, Helmet and Scum of The Earth.

Przygodę muzyczną z perkusją rozpoczął jako młody chłopak dorastający w nowojorskiej dzielnicy Bronx, zainspirowany Ringo Starem za rolę w filmie Beatlesów „A Hard Day's Night”. Swój pierwszy zestaw odkupił od sąsiada za wybłagane od mamy $25. Głównym idolem i inspiracją Johna Tempesty gdy zaczynał karierę był Dennis Davis, perkusista Davida Bowie, John Bonham z Led Zeppelin, Alex Van Halen i Bill Ward z Black Sabbath, Terry Bozzio czy Simon Phillips. John nauczył się trash metalowego grania na perkusji od Charliego Benante, który w znacznym stopniu ukształtował Johna w tym gatunku muzycznym.

Obecnie John jest perkusistą brytyjskiego zespołu rockowego The Cult. Muzyka tworzona przez The Cult to rock w wielu postaciach, od gotyckich ballad przez prosty mocno gitarowy rock po heavy metal. Tempesta prowadzi również warsztaty perkusyjne na całym świecie.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook