High On Fire, Major Kong, Bask

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Golec uOrkiestra - Koncert Kolęd i Pastorałek - Bydgoszcz

Hala Łuczniczka, Bydgoszcz

21.01.2018

Enej - Koncert Kolęd

Wytwórnia, Łódź

21.01.2018

Ceny biletów:
    - 60zł - w przedsprzedaży
    - 70zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

High On Fire


Knock Out Productions z przykrością informuje: amerykańska formacja Black Tusk odwołała swój udział w europejskiej trasie High On Fire i nie wystąpi z ekipą Matta Pike’a 03.11 w krakowskiej Fabryce. Powodów rezygnacji zespołu jest kilka, najważniejszym jest jednak opóźniająca się premiera nowego albumu. Prezentujemy oświadczenie zespołu:

"We are sorry to have pull out on the High On Fire European Tour. There were various factors why we came to this decision to cancel. We tried all sorts of new ideas and ways to make the tour work, but in the end we couldn't do it. We were really hoping for the new album to be out by this tour as well, but We couldn't get it out in time. With all this being said, we are once again sorry and hope to see you guys when we start touring next year and everything is in order and ready to go. We are going to take the rest of this year to get the new record ready for touring and start writing new music with Corey. See ya next year!

Ich miejsce na fabrycznej scenie zajmie instrumentalna, doomowo-stonerowa grupa Major Kong. Lubelski skład razem z Bask, będzie wspierał High On Fire w dziele sonicznego zniszczenia, które dokona się już 03.11.

HIGH ON FIRE (USA) stoner/doom metal:
Matt Pike nie gości w Polsce zbyt często. Nadarza się więc wyjątkowa okazja zobaczenia w akcji muzyka, który jest współodpowiedzialny za powstanie stonera, sludge’u i rozmaitych wariacji takiego grania. Zarówno jako muzyk legendarnego Sleep, jak i High On Fire. Wraz z Mattem zawitają do Polski jego wieloletni współpracownicy i przyjaciele, bębniarz Des Kensel oraz basista Jeff Matz. Co jednak najważniejsze, High On Fire zjawi się u nas, promując absolutnie kapitalną płytę „Luminiferous”, pierwszą po ponad trzyletniej przerwie. Dziewięć kapitalnych numerów wyprodukował Kurt Ballou z Converge. Materiał miażdży, a każda kapela Matta miażdży na żywo. Będzie szansa zobaczyć, czy od ostatniej wizyty przybyły Pike’owi jakieś tatuaże, bo pewnie jak zwykle na scenie będzie bez koszulki.
Sprawdź, jeśli lubisz: Conan, Sleep, Mastodon, Horn of the Rhino, Red Fang…
http://www.highonfire.net
https://www.facebook.com/highonfire
https://www.youtube.com/watch?v=fq1gb50iobU


SUPPORT:

BASK (USA) stoner, psychodelia, americana:
Piszą o sobie jakże skromnie: „Jesteśmy czterema facetami z Asheville w Północnej Karolinie, którzy kochają grać muzykę”. Przesadzają ze skromnością. Debiutancki album Bask, „American Hollow” z 2014 roku, zebrał mnóstwo pochlebnych recenzji. Jesse, Scott, Ray i Zeb cenią ponad wszystko świetne melodie oraz wyrazisty rytm „który słychać z odległości paru mil”. Sami określają to, co grają jako „progressive, heavy, psychedelic, Americana”. Aczkolwiek słychać, że zaczynali od Black Sabbath i równie bliski był (i zapewne jest) im Kyuss. Ciekawa, szczera muzyka, która z pewnością na żywo robi jeszcze lepsze wrażenie.
Sprawdź, jeśli lubisz: Kyuss, Unida, Baroness, Nebula…
http://www.basknc.com
https://www.facebook.com/basknc
https://www.youtube.com/watch?v=22T-0QTbVDg

MAJOR KONG (Polska, Lublin/Warszawa) stoner/doom metal:
Pięć lat stuknęło w 2015 roku tej stonerowo-doommetalowej załodze. Dominik Stachyra (gitara basowa), Paweł Zmarlak (perkusja) i Michał Skuła (gitary) w 2010 roku zaczęli rozsiewać znakomite riffy z przybrudzonym brzmieniem, pochodzące z pogranicza stoneru i doomu oraz zmuszać fanów do opowiadania sobie w głowie historii do podkładu instrumentalnych kompozycji Major Kong. Pięciolatka istnienia tria poza koncertami zaowocowała również dwiema dużym płytami EP-ką, singlem i splitem z Dopelord, który jest jak na razie ostatnią pozycją w dorobku kapeli. Znakiem firmowym Major Kong są znakomite gitarowe riffy, nad którymi masowo rozpływali się recenzenci zarówno z Zachodu, jak i Polski.
Sprawdź, jeśli lubisz: Weedeater, Earthless, Sleep, Karma To Burn…
http://majorkong.bandcamp.com
https://www.facebook.com/majorkong666
https://www.youtube.com/watch?v=mqXHAPuC3BA

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook