Wiedeńczycy z Sinfoniettą: Stefan Vladar, Sinfonietta Cracovia

Wiedeńczycy z Sinfoniettą: Stefan Vladar, Sinfonietta Cracovia

Zmiana daty koncertu!

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 20zł - ulgowy
    - 35zł - normalny

Bilety ulgowe przysługują grupom pow. 10 osób, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz studentom posiadającym legitymacje a także, emerytom, rencistom i osobom powyżej 65 roku życia.

Uwaga!!

 

Impreza została przeniesiona z dnia 29 września na dzień 27 września.

Zakupione bilety zachowują ważność.

W związku ze zmianą daty imprezy zakupione bilety można zwracać w miejscu ich nabycia za okazaniem dowodu zakupu.

Możliwość zwrotu biletów istnieje jedynie do nowej daty imprezy.

Szczegóły wydarzenia

WIEDEŃCZYCY Z SINFONIETTĄ - STEFAN VLADAR
Święcący triumfy cykl "Wiedeńczycy z Sinfoniettą" ponownie w Krakowie!

Kolejny koncert niezwykle popularnego cyklu „Wiedeńczycy z Sinfoniettą”, a na nim jak zawsze wybitne utwory w interpretacji światowej klasy artystów związanych ze stolicą Austrii. Tym razem Orkiestra Sinfonietta Cracovia zaprasza w muzyczną podróż do osobliwego świata dźwięków ostatniego z klasyków wiedeńskich, genialnego Ludwiga van Beethovena.

 W mistrzowskim wykonaniu zabrzmią jego III i IV Koncert fortepianowy oraz Uwertura Coriolan. Dnia 27 września gościem Sinfonietty będzie Stefan Vladar.

Kariera tego znakomitego pianisty, dyrygenta, szefa Wiedeńskiej Orkiestry Kameralnej od czasu ukończenia Konserwatorium Wiedeńskiego rozwija się w sposób wyjątkowo dynamiczny.  Jest on najmłodszym w historii zwycięzcą Konkursu im. Ludwiga van Beethovena w Wiedniu. Jako dyrygent i pianista współpracuje z najlepszymi orkiestrami na świecie m.in. Royal Concertgebouw Orchestra, Chicago Symphony Orchestra, Vienna Philharmonic Orchestra, Academy of Saint Martin in the Fields.  Stefan Vladar jest ponadto profesorem fortepianu w Konserwatorium Wiedeńskim. Ukoronowaniem jego pracy artystycznej oraz dokonań w świecie muzyki było przyznanie mu w 2009 roku Odznaki Honorowej za Zasługi dla Republiki Austrii.

Ludwig van Beethoven stwierdził: „Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiety”.  Przepływ energii bijącej wprost ze sceny, skumulowaną dawkę najwznioślejszych emocji, i co najistotniejsze - najwyższy kunszt wykonawczy, zapewni doskonała Sinfonietta Cracovia oraz jej wspaniały gość, Stefan Vladar. "Wiedeńczycy z Sinfoniettą" ponownie w Krakowie. To będzie z pewnością niezapomniany wieczór!


WYKONAWCY:
Stefan Vladar - fortepian / dyrygent
Sinfonietta Cracovia

PROGRAM:
Ludwig van Beethoven:
Uwertura Coriolan op. 62
III Koncert fortepianowy c-moll op. 37
IV Koncert fortepianowy G-dur op. 58 

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook