T.Love Alternative

T.Love Alternative

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 35zł - w przedsprzedaży

Szczegóły wydarzenia

T.LOVE


T.Love Alternative powstał w styczniu 1982, w stanie wojennym, w częstochowskim IV liceum ogólnokształcącym. Pierwszy koncert zagrali na wojennej studniówce 4 lutego 1982. Bazowy pierwszy skład kapeli tworzyli: Muniek, Jacek Słoniu Wudecki, Janek Knorowski, Darek Zając oraz gościnnie ich wspomagający, jedyny zawodowy muzyk w zespole, saksofonista Jarek Woszczyna.

T.Love Alternative na scenie ogólnopolskiej zadebiutował w roku 1983 na festiwalu w Jarocinie. Demo kapeli z roku 1983 stanowi zawartość pierwszego z dwóch CD składającego się na album „Częstochowa 1982-1985”, który w roku 1985 został wzbogacony nagraniami półstudyjnymi. T.Love Alternative ugruntował swoją undergroundową pozycję w latach 1983-85 zarówno występami  na festiwalach jarocińskich jak i koncertami klubowymi w całym kraju. Mając kłopoty z cenzurą kapela wydawała własnym sumptem podziemne kasety z własną muzą i sprzedawała je na koncertach. Nikt przed nimi tego wówczas nie robił.

Przełomem był singiel „My marzyciele” zarejestrowany dla państwowej wytwórni Tonpress w roku 1986. Piosenka dotarła wówczas do 6. miejsca kultowej wówczas Listy Przebojów Trójki prowadzonej przez Marka Niedźwiedzkiego. Potem pojawiły się następne kawałki „IV Liceum”, „Garaż”, „Autobusy i tramwaje” czy ikoniczne dziś „Wychowanie”. W roku 1988 zespół wydał debiutancki album koncertowy „Miejscowi – live”, a rok później album studyjny „Wychowanie”. Przez całe lata osiemdziesiąte T.Love Alternative zdobył duży respekt i szacunek wśród fanów i stał się zespołem kultowym.

Po roszadach personalnych i zawirowaniach muzyczno-osobistych Muniek Staszczyk zawiesił zespół w czerwcu w 1989 i wyjechał do Londynu, by rok później powrócić z zupełnie nowym składem i repertuarem pod nazwą T.Love. Przez ostatnie 20 lat T.Love Alternative dawał co jakiś czas okazjonalne koncerty klubowe dla czystej przyjemności, wystąpił też na dużym festiwalu „Punk Rock Later” (2003). Ostatni koncert T.Love Alternative odbył się w rodzinnej Częstochowie w klubie Zero, 8 października 2010 i ten właśnie występ został zarejestrowany na DVD „100% Live”, które zostało wzbogacone filmem-dokumentem o burzliwej historii zespołu. Koncert jest surowym zapisem klubowego grania, z którego wyszedł stary skład T.Love. Całość pachnie potem i rock’n’rollem.

Dokument też ma charakter szorstki, jest kompletnie pozbawiony tak modnego dziś lukru i wazeliny.
Ostatni album zespołu, to dwupłytowe wydawnictwo „Częstochowa 1982-2011”, które oprócz wspomnianego materiału z lat 1982-85, zawiera dwa nowe premierowe kawałki „Gorączka i Chrystus Tesco” i „Nic” nagrane przez T.Love Alternative w styczniu 2011, nagrania live z lat 2002-2010 oraz nigdzie nie publikowane ciekawostki i demówki. Oba wydawnictwa ukazały się na rynku 7 kwietnia 2011.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook