Lisa Stansfield - support: Jafia

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Bilety w przedsprzedaży już od 100zł
15 grudnia w Toruniu, w sali CKK Jordanki wystąpi Lisa Stansfield, słynna brytyjska wokalistka, której światowa kariera rozpoczęła się pod koniec lat 80.
Ceny biletów:
    - 100zł - w przedsprzedaży
    - 130zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Lisa Stansfield


Support: Jaffia


15 grudnia w Toruniu, w sali CKK Jordanki wystąpi Lisa Stansfield, słynna brytyjska wokalistka, której światowa kariera rozpoczęła się pod koniec lat 80.


Pochodząca z Manchesteru artystka, za sprawą swojego uwodzicielskiego głosu oraz ponadczasowych tanecznych piosenek zdobywała szczyty list przebojów w Stanach Zjednoczonych i Europie. Jej albumy osiągnęły sprzedaż ponad 20 mln egzemplarzy na całym świecie, a 20 singli stało się hitami na listach przebojów po obu stronach Atlantyku.

Wielkie przeboje Lisy Stansfield, takie jak choćby „All Around The World”, czy znana z filmu „The Bodyguard” piosenka „Change”, to kanon światowej muzyki pop. Do historii przeszedł też duet wokalistki z George’m Michaelem i muzykami Queen podczas koncertu „The Freddie Mercury Tribute Concert” na stadionie Wembley w Londynie.

W pierwszej dekadzie obecnego wieku, Lisa Stansfield wycofała się nieco ze sceny muzycznej i skoncentrowała się na aktorstwie. Grała m.in. w „Granicach namiętności” i serialu „Panna Marple” na podstawie powieści Agathy Christie. Zadebiutowała też w teatrze.

Pomimo działalności aktorskiej Lisa Stansfield nie pożegnała się zupełnie z muzyką. W 2003 roku ukazała się kolekcja jej największych hitów „Biography: The Greatest Hits” a w 2004 szósta studyjna płyta artystki, „The Moment”, wyprodukowaną przez znanego producenta Trevora Horna.

Do regularnego koncertowania Lisa Stansfield wróciła dwa lata temu sprzedając dwie duże trasy koncertowe po Wielkiej Brytanii i Europie. W lutym 2014 roku wydała swój siódmy album studyjny zatytułowany „Seven” – zainspirowany miłością artystki do soulu i do czasów, kiedy jako nastolatka śpiewała w klubach. Płyta została entuzjastycznie przyjęta, a Lisa Stansfield udowodniła, że jest jedną z najlepszych wokalistek soul w historii brytyjskiej muzyki.

28 sierpnia ukazało się nowe wydawnictwo Lisy Stansfield, album DVD „Live in Manchester”, który jest zapisem koncertu z zeszłorocznej trasy koncertowej artystki. Lisa Stansfield zaśpiewała tam swoje największe przeboje, występując ze swoim znakomitym, rozbudowanym zespołem, w którego składzie znajduje się Ian Devney, współautor wielkich hitów Lisy a prywatnie mąż artystki.

Wydawnictwo to daje namiastkę tego, czego możemy się spodziewać na toruńskim koncercie. Koncert będzie jednym z najważniejszych wydarzeń promujących nowe miejsce na koncertowej mapie Polski, Centrum Kulturalno Kongresowe Jordanki, czyli nowoczesny, wielofunkcyjny kompleks ze znakomitą akustyką.

Więcej informacji oraz regulamin imprezy, dostępne na: www.jordanki.torun.pl/lisa

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook