Kayah - Kamień - 20 lat płyty

Kayah - Kamień - 20 lat płyty

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Kayah

17.02.2018

Ceny biletów (przedsprzedaż / w dniu imprezy):
    - 100zł / 110zł - Karta Wytwórnia
    - 110zł / 120zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

Kayah


Do sławy podchodzi z dystansem. - Z jednej strony dostajesz najlepsze pomidorki, a z drugiej... można tym pomidorkiem dostać – mówi. Publiczność jest jednak dla niej łaskawa, a jej muzyka cieszy się niesłabnącą popularnością. Dowodem będzie trasa koncertowa z okazji 20-lecia płyty „Kamień”. Przy Łąkowej 29 wybrzmią utwory, które narodziły się z fascynacji wokalistki muzyką soulową i jazzową.

1995 „Kamień”
Pierwszy solowy autorski album Kayah wydany w 1995 roku w Zic - Zac Music Company. Album oscylujący w klimatach soul, jazz oraz R&B, został świetnie przyjęty przez krytyków i całą branżę muzyczną, idealnie trafił w lukę na polskiej scenie muzycznej, szybko osiągając status „złotej płyty”.

Kayah - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, współwłaścicielka firmy fonograficznej Kayax. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek na polskiej scenie muzycznej. Wszechstronna muzycznie artystka, najczęściej poruszająca się w klimatach folk, pop, soul i jazz. Autorka wielu przebojów jak “Za późno”, „Supermenka“, „Na językach“, „Testosteron“, „Prawy do lewego“, „Śpij Kochanie Śpij”, czy świąteczny „Ding Dong”. Obecna na scenie muzycznej już od ponad 25 lat.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Organizator: Klub Wytwórnia

Facebook