The Aristocrats

The Aristocrats

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 85zł

Szczegóły wydarzenia

The Aristocrats

Po spektakularnym sukcesie trasy The Culture Clash Tour na przełomie 2013 i 2014r. Panowie z The Aristocrats przegrupowali siły i w czerwcu tego roku wydali trzeci studyjny album „Tres Caballeros”.

Po trzech gęstych od nut albumach gitarzysta Guthrie Govan (Asia, Steven Wilson), basista Bryan Beller (Joe Satriani, Dethklok) i bębniarz Marco Minnemann (Joe Satriani, Steven Wilson) rozbili obóz w sławetnym Sunset Sound Studios w Hollywood, gdzie swoje legendarne albumy nagrywali Led Zeppelin, The Rolling Stones i Van Halen.

Rezultat: dziewięć nowych kompozycji o większych i głębszych niż kiedykolwiek muzycznych wymiarach, z unikatowymi teksturami, wypełnionymi wielowarstwowymi sonicznymi przestrzeniami, podnoszącymi do rekordowych poziomów ponadnaturalną zdolność improwizacji zarówno poszczególnych muzyków, jak i zespołu, jako całości.

Ale spokojnie… wszystko jest pod kontrolą i nikt nie traktuje tematu, ani siebie zbyt serio, Arystokraci dalej mają większy muzyczny ubaw, niż jakikolwiek inny zespół spod znaku fusion.

„Sporo się nauczyliśmy od czasu, kiedy rozpoczęliśmy działalność jako zespół jakieś cztery lata, trzy płyty i miliard nut temu! I nasza najnowsza oferta handlowa w pełni oddaje ten stan wiedzy i ducha” mówi Guthrie Govan. „Decyzja o przetestowaniu materiału „na żywo”, w trasie, jeszcze przed jego nagraniem, rejestracja utworów w miejscu, gdzie czuć „mojo” największych albumów w historii rocka oraz wejście na najwyższy poziom muzycznego eksperymentu, z dogrywkami, zamiast typowej dla trio formuły nagrań na setkę, wszystko to spowodowało, że osiągnęliśmy na nowej płycie w pełni zadowalający nas efekt. Ponadto, jest to najbardziej interesujący materiał, jaki napisaliśmy sami dla siebie, dlatego mamy nadzieję, że efekt końcowy spodoba się naszym szlachetnym słuchaczom co najmniej tak samo, jak podoba się nam.”

Trasa Tres Caballeros Europe Tour 2015 rozpocznie się późną jesienią tego roku i do Polski The Aristocrats zawitają już po raz trzeci. Tym razem panowie Govan, Beller i Minnemann przyjadą do Bochni (27.11. g. 20:00, Oratorium Św. Kingi) oraz do Grodziska Mazowieckiego (28.11. g. 19:00, Centrum Kultury).

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook