Drum Fest: Katarzyna Myćka & Pius Cheung - recital marimbowy

Drum Fest: Katarzyna Myćka & Pius Cheung - recital marimbowy

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Golec uOrkiestra - Koncert Kolęd i Pastorałek - Bydgoszcz

Hala Łuczniczka, Bydgoszcz

21.01.2018

Enej - Koncert Kolęd

Wytwórnia, Łódź

21.01.2018

Ceny biletów:
    - 15zł

Szczegóły wydarzenia

Drum Fest: Katarzyna Myćka & Pius Cheung - recital marimbowy

Katarzyna Myćka jest wirtuozką marimby docenianą za jej niezwykłą muzykalność i zdumiewającą technikę wpływającą na płynność gry i bogactwo brzmienia. Atuty te dostrzegane są zarówno w kręgach krytyków i ekspertów jak również, co najważniejsze, wśród słuchaczy, których hipnotyzuje artystyczną elegancją i niemalże „taneczną” energią.

Artystka jest jednym z wiodących pionierów marimby koncertowej, wciąż młodego i względnie rzadko prezentowanego w sytuacjach solistycznych instrumentu.
Jako solistka koncertowała z orkiestrami w Polsce, jak i wieloma zespołami na świecie (m.in. Beijing Symphony Orchestra, Camerata Israeli, Wiener KammerOrchester czy Stuttgart Philharmonic Orchestra)
Dzięki swej elastyczności Katarzyna Myćka była w stanie opracować szeroki repertuar, na który składają się projekty o zróżnicowanej obsadzie, od recitali solowych, duetów, czy kameralnych spotkań z kwartetem lub organami po występy z chórami i orkiestrami.

Jej wielowymiarowy program to nie tylko transkrypcje dzieł Johanna Sebastiana Bacha czy Sergiusza Prokofiewa, ale również oryginalne kompozycje młodych kompozytorów, jak choćby Emmanuel Séjourné czy Anna Ignatowicz.

Obecnie w dorobku artystki znajduje się sześć płyt CD, które w przekrojowy sposób ukazują różnorodność prezentowanych dzieł.
Ważnym elementem pracy Katarzyny Myćki, którego nie można pominąć jest kształcenie młodych marimbafonistów czego najlepszym dowodem jest założona przez nią International Katarzyna Myćka Marimba Academy (IKMMA) ponadtygodniowy bardzo intensywny kurs mistrzowski.


Pius Cheung – marimbafonista z pochodzenia w połowie Chińczyk i w połowie Kanadyjczyk mimo swego młodego wieku jest uznawany za wybitnego solistę. Po ogromnym sukcesie jakim był koncert z Orkiestrą w Filadelfii w 2003 roku, Pius Cheung koncertował oraz wykonywał recitale marimbowe na całym świecie. Zagrał koncerty między innymi podczas Usedomer Music Festival w Niemczech, Hong Kong Arts Festival, 8. Międzynarodowego Festiwalu Marimby w Meksyku, PASIC 2009, Terrace Theater w Kennedy Center oraz Zankel Recital Hall w Carnegie Hall.

Po nagraniu Wariacji Goldbergowskich Bacha nowojorski New York Times wychwalał Piusa nie tylko za perfekcyjne wykonanie techniczne, ale też za głęboką i ekspresyjną interpretację. Album można było usłyszeć w głównej stacji radiowej oraz w radio CBC w Kanadzie. Drugi album Piusa został wydany na PASIC w listopadzie 2009 roku i zawiera jego własne kompozycje.

Jako kompozytor Pius Cheung został doceniony przez Washington Times, a jego twórczość odebrana została jako muzyka, której ludzie chcą słuchać. Zdobył pierwszą nagrodę za Trzy Etiudy na konkursie Classical Marimba League w 2007 roku. W dorobku artystycznym Piusa Chuenga znajduje się obszerna kolekcja sonat na marimbę, ballad, etiud, koncert na marimbę z orkiestrą smyczkową i kotłami czy poemat symfoniczny. Jego kompozycje grane są przez uczestników na wielu międzynarodowych konkursach marimbowych na świecie.

Oprócz koncertów i recitali Pius prowadzi warsztaty marimbowe na największych uczelniach muzycznych na świecie, między innymi w Conservatorium van Amsterdam, Conservatoire de Paris, Conservatoire National Supérieur de Lyon, Curtis Institute of Music, Boston Conservatory, Uniwersytetach w Michigan, Południowej Florydzie, Centralnej Florydzie, Illinois i Bostonie.

Pius Chueng wraz z rodzicami zamieszkał w Vancouver w Kanadzie w wieku 12 lat. Ukończył licencjat na Akademii Muzycznej w Curtis w Filadelfii, tytuł magistra zdobył na uczelni w Bostonie, a doktorat ukończył na Uniwersytecie w Michigan.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook