Nowa Scena: Neony

Nowa Scena: Neony

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Filharmonia Dowcipu i Waldemar Malicki - Klasyka z Fortepianem Plus

Opera i Filharmonia Podlaska, Białystok

16.01.2018 - 16.01.2018

Ceny biletów:
    - 15zł - w przedsprzedaży
    - 20zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Neony w Krakowie

Zespół Neony zadebiutował w Jarocinie w 2010 roku wygrywając konkurs młodych zespołów. W lutym 2011 roku ukazała się pierwsza płyta "Niewolnicy Weekendu", która zebrała wiele pochlebnych recenzji zarówno za świeże, energetyczne spojrzenie na gitarowy sound, jak i za niebanalne teksty opowiadające o miejskich meandrach i życiu na nieustającym twórczym haju. Neony poruszają się w stylistyce indie popu, alternatywnego rocka, opartego na rytmicznych, tanecznych groovach.

Grupa wystąpiła m.in. na Open'er Festiwal w 2011, dwukrotnie zagrała na Festiwalu w Jarocinie oraz wielu koncertach na dachu Red Bull Tourbus koncertując w całym kraju m.in. z Brodką. Jesienią 2014 zespół Neony wystąpił na 20 koncertach z zespołem happysad i pokazał się wielotysięcznej publiczności, która genialnie przyjęła zespół.

W czerwcu 2015 grupa podpisała kontrakt z jedną z największych wytwórni płytowych – Sony Music Poland.

Latem 2015 ukazała się druga płyta zespołu pt. "Uniform". Nowe kompozycje wzbogacone są tym razem o instrumenty klawiszowe oraz bardziej przestrzenne brzmienia, jednak charakterystyczne taneczne groove'y i charakterystyczna gitara to cechy wciąż wyróżniające Neony. Za realizację albumu odpowiedzialni byli Marcin Gajko (Rojek, Mela Koteluk, Brodka) oraz Leszczek Biolik (Nowe Sytuacje, Republika, Obywatel G).

Wrocławski zespół, który łączy w sobie zadziorność Nowej Fali z lat 80. z jej współczesnym wcieleniem zwanym drugą falą. Rytm piosenek i skandowane, bardzo udane teksty przywodzą na myśl twórczość Grzegorza Ciechowskiego, a to wrażenie sztafety pokoleń pogłębia jeszcze udział w nagraniu Leszka Biolika, basisty Republiki - tak pisze o ostatniej płycie prasa.

Pierwszym singlem promującym nową płytę jest utwór pt. "Legalna Moskwa", do którego powstał również teledysk. Piosenkę można często usłyszeć na antenie wielu stacji radiowych m. in: Eski Rock, Muzo.fm, Rock Radio czy Czwórki.

Aktualnie Neony ruszają w pierwszą samodzielną trasę koncertową pt. UniformTour 2015, która obejmuje ponad 20 miast w całej Polsce.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook