Acid Drinkers, support: Fix Up, SIQ

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Acid Drinkers

11.11.2017

Ceny biletów:
    - 40zł - w przedsprzedaży
    - 50zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Acid Drinkers


Acid Drinkers jest do dnia dzisiejszego najlepszym i najbardziej widowiskowym zespołem thrash metalowym w Polsce. Jego popularność wyszła daleko poza scenę stricte metalową. W swojej historii "kwasożłopy" zagrali ponad 1000 koncertów.

Wiele z nich dziesiątki tysięcy fanów pamięta do dziś - wystarczy wspomnieć choćby występy podczas festiwali jarocińskich, Metalmanii, Węgorzewa, Przystanku Woodstock czy Odjazdów. Na każdym z nich Acid Drinkers byli gwiazdą pierwszej wielkości. Poprzedzali w naszym kraju występy m.in. Deep Purple, Megadeth, Bruce`A Dickinsona, Sepultury, Paradise Lost, Slayera, a na ich płytach wśród gości znaleźć można Edytę Bartosiewicz, Kazika Staszewskiego, Tomka Lipnickiego z Illusion, Patrycję Kosiarkiewicz i Grzegorza Skawińskiego.

Acid Drinkers (po polsku Kwasożłopy) - zespół rock’n’rollowy założony przy butelce taniego wina w Poznaniu w 1989 r. Pełnoletni, a nawet dojrzały  będący w rewelacyjnej formie nieprzerwanie od 24 lat. Panowie psują robotę Kazimierzowi Wielkiemu- zastają miasta murowane, a zostawiają zgruzowane. Objechali Polskę wzdłuż i wszerz grając ponad 1500 koncertów. Wiele z nich dziesiątki tysięcy fanów pamięta do dziś . Dali się również we znaki zagranicą -  gdyby nie problemy wizowe 20 lat temu, mogliby być dzisiaj głównym towarem eksportowym kraju nad WIsłą.

Ich popularność wyszła daleko poza scenę stricte metalową. Acid Drinkers to 4 osobowości, które wchodzą w skład dobrze naoliwionej i rozpędzonej maszyny.
Titus – lider, wokalista i basista – obdarzony niezwykłą charyzmą, każdy występ doprawia poczuciem humoru.
Popcorn – gitarzysta – prawdopodobnie jeden z największych  wirtuozów gitary wśród słowian.
Ślimak – perkusista – wybrany Najbardziej Inspirującym Perkusistą Wszechczasów w Polsce.
Jankiel – gitarzysta – muzyczny geniusz, w zespole od 5 lat.

Acid Drinkers mają na koncie 16 płyt. Są skuteczniejsi niż piłkarska reprezentacja Hiszpanii- z każdej gali Fryderyków wychodzą z przynajmniej jedną statuetką. W 2011 rozbili bank zdobywając aż cztery- m.in. za Przebój i Grupę Roku. Płyta „Fishdick Zwei” z coverami znanych utworów zagranicznych artystów odbiła się szerokim echem w całej Polsce. Utwór „Love Shack”  przez 3 tygodnie wygrywał legendarną Listę Przebojów Trójki, zajmując pierwsze miejsce również w 1500. notowaniu.

Ostatnie płyta zespołu „25 Cents For a Riff” została wydana jesienią 2014 i została określona, jako powrót zespołu do klasycznego grania. W 2014 r. Acid Drinkers obchodzi swoje 25-lecie na scenie i nic nie zapowiada by na tym mieli poprzestać!

FB: http://www.facebook.com/events/390713151125849/

Support:

Fix Up
tworzy czterech facetów: Tomek, Damian, Mariusz i Michał. Zespół od kilku dobrych lat tworzy melodyjny rodzaj punk rocka. Na koncie mają wiele koncertów w kraju, studyjny krążek wydany dzieki współpracy z wytwórnia Lou & Rocked Boys/Rockers, a w zanadrzu – i to pojawi się już niebawem – kolejną eksplozję energii w postaci EPki, gotową i oczekującą na spektakularne objawienie. Na ich koncertach można spodziewać się wszystkiego, co jest kwintesencją uprawianej przez nich muzyki. Za każdym razem, gdy panowie żądzą na scenie, kawałki bijące przez głośniki powodują kumulację potężnej, pozytywnej energii. Wszystko można zmierzyć przy pomocy mnóstwa uśmiechniętych twarzy, a także przez widoczne hektolitry potu, który jest dowodem na to, ze Fix Up na koncercie daje z siebie 200%. A wszystko to dzięki zajawce chłopaków na robienie smakowitych, energicznych kawałków, co z powodzeniem uskuteczniają do dziś.

SIQ to nowy zespół założony przez Macieja "Ślimaka" Starostę perkusistę z Acid Drinkers i wokalistkę Anię Brachaczek znaną z zespołu Biff i projektu Panny Wyklęte. Efektem ich wcześniejszej współpracy muzycznej jest cover utworu "Love Shack" wykonywany przez Acid Drinkers, który przez wiele tygodni podbijał listy przebojów w Polsce. Połączenie tych dwóch muzycznych światów zapowiada się niezwykle ekscytująco- z jednej strony ironiczne i kobiece teksty, a z drugiej męska muzyka określona przez zespół, jako pozytywny punkrock! To będzie powiew absolutnej muzycznej świeżości! Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że zespół zasilił gitarzysta Bart Kicinski z zespołu Moove, który supportował Acid Drinkers podczas zeszłorocznej trasy koncertowej. Jego styl gry i brzmienie idealnie współgrają z wizją muzyczną zespołu SIQ. Drugim gitarzystą jest członek ekipy technicznej Kwasożłopów- Tomasz Białoń z zespołu FIX UP. Więc...czy chcecie SIQ?

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Organizator: Galicja Productions

Gdzie:

  • Klub Fabryka, Zabłocie 23, Kraków

Facebook