Carrantuohill + mecz Polska - Irlandia (mecz na ekranie TV)

Carrantuohill + mecz Polska - Irlandia (mecz na ekranie TV)

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Anna Maria Jopek & Kroke

Teatr Muzyczny, Gdynia

22.01.2018

Maryla Rodowicz Diva Tour 2017/2018 - Częstochowa - gościnnie Łukasz Golec i Paweł Golec

Zmiana daty i miejsca imprezy!

Hala Polonia, Częstochowa, Częstochowa

22.01.2018

Ceny biletów:
    - 35zł

Szczegóły wydarzenia

Koncert zespołu CARRANTUOHILL oraz MECZ POLSKA – IRLANDIA  w Starym Klasztorze!

W niedzielę 11 października gramy z Irlandią o awans do Euro 2016. Z tej okazji klub Stary Klasztor zaprasza na niezwykły Polsko – Irlandzki Wieczór Muzyczno – Sportowy. Na scenie zagra CARRANTUOHILL - najsłynniejszy polski zespół grający muzykę celtycką, a na ekranie Polska kontra Irlandia! Przychodzimy w koszulkach polskich lub irlandzkich, albo po cywilu – jak kto woli... Kibicujemy naszym, albo Irlandczykom...

Pijemy Guinnessa i irlandzką whiskey, albo polskie piwo i wódkę... Obstawiamy wynik meczu w barze – można postawić piwo, albo whiskey – zwycięzca (zwycięzcy) bierze całą pulę i świętuje do rana :)
Zbiórka o godz. 18.30, punktualnie o 19.00 CARRANTUOHILL zagra pierwszego długiego seta koncertowego, o 20.45 oglądamy MECZ Polska – Irlandia, w przerwie krótki set CARRANTUOHILLA - w zależności od wyniku wesoły lub smutny, a po meczu ostatni set muzyczny – na pewno wesoły :) Takiej imprezy jeszcze Wrocław nie widział – zaproście znajomych, dajcie znać wrocławskim Irlandczykom!
.
Grupa CARRANTUOHILL istnieje od 1987 roku. Wykonuje zarówno tradycyjną muzykę celtycką rodem z Irlandii i Szkocji, jak i własne opracowania aranżacyjne oparte na “celtyckich korzeniach”. Wykorzystuje przy tym bardzo stylowe instrumentarium (skrzypce, uilleann pipes, bouzuki, cittern, bodhran, flety, tin whistles, akordeon, mandolina, gitara akustyczna) poszerzając brzmienie o instrumenty perkusyjne, klawiszowe oraz gitarę basową.

CARRANTUOHILL wielokrotnie gościł w Irlandii koncertując m.in. na jednym z największych irlandzkich festiwali – “Cork Folk Festival” oraz w słynnym “Fox`s Pubie” czy też w “St`Anns Church” w Dublinie, a także na festiwalu “Dancing with Lunasa” w malowniczym zamku w Kinnitty. W 1998 roku CARRANTUOHILL koncertował w USA na osobiste zaproszenie Czesława Miłosza tworząc muzyczną oprawę Międzynarodowego Festiwalu Poetyckiego w Claremont McKenna College w Kalifornii.

W 2007r. zespół otrzymał najbardziej prestiżową nagrodę Polskiego Przemysłu Fonograficznego – FRYDERYKA 2006 w kategorii Album Roku Etno – Folk za płytę “SESSION NATURAL IRISH & JAZZ”.CARRANTUOHILL zrealizował dotąd blisko 2000 koncertów w kraju i za granicą. Seamus Heaney – irlandzki poeta, laureat Nagrody Nobla w 1995 r. – po kilku spotkaniach z zespołem, stwierdził: “…nieoczekiwanie poczułem się jak w domu podczas spotkania z zespołem Carrantuohill, polskimi muzykami grającymi irlandzkiego jiga i reela w takim stylu i z takim szelmostwem, że nawet Irlandczycy nie zrobiliby tego lepiej.”

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook