Grubson & Jamal

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Ceny biletów:
    - 40zł - I pula

Szczegóły wydarzenia

GRUBSON & JAMAL

Już w Listopadzie Kwadrat stanie się rajem dla fanów mieszanki hip-hopu, reggae i dancehallu. Na naszej scenie wystąpi GrubSon wraz z formacją Jamal! Artyści gościli już w klubie Kwadrat, jednak razem wystąpią u nas po raz pierwszy.

Kariera GrubSona sięga jeszcze lat 90-tych, kiedy to rozkręcał imprezy w rodzinnym Rybniku. Samodzielnie zajmował się produkcją własnej muzyki, w 2003 wydał album, N.O.C. (Nowiny Osiedle Chrabowa). W 2007 wystąpił gościnnie na płycie Kodex przy boku Junior Stressa. Jego album Coś więcej niż muzyka z 2011 roku rozchodził się jak świeże bułeczki, w ciągu kilku miesięcy pokrył się platyną. W efekcie ścisłej współpracy z DJ-em BRK w 2012 roku zostaje wydany kolejny album artysty – Gruby Brzuch. Płyta była jednym z najlepiej sprzedających się krążków ubiegłego roku.

Jamal to dwóch Radomskich raperów – Łukasz Borowiecki i Tomasz Mioduszewski. Ich współpraca rozpoczęła się w późnych latach 90-tych. W 2005 zespół wzbudził zainteresowanie wytwórni Pomoton EMI, wynikiem czego była wydana jeszcze tego samego roku ich debiutancka płyta Rewolucje, która szerokim echem odbiła się na rynku muzycznym. Dotarła nawet poza polskie granice, co zaowocowało kooperacją z brytyjskim zespołem Mattafix. Od 2008 roku formacja stawia na granie w żywym składzie, rezygnując z sound systemów na rzecz instrumentów jazzowych. Zespół pracuje obecnie nad nową płytą, która ukazać ma się już wiosną tego roku.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook