Grażyna Łobaszewska, KG Band - Mira - Na obu brzegach tęczy

Grażyna Łobaszewska, KG Band - Mira - Na obu brzegach tęczy

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Ceny biletów:
    - 25zł - z Kartą Wytwórnia
    - 35zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

Grażyna Łobaszewska, KG Band - Mira - Na obu brzegach tęczy

W tym roku mija 10 lat od śmieci legendarnej postaci polskiego bluesa i rocka – Miry Kubasińskiej. Krzysztof Jerzy Krawczyk, lider zespołu KGBand, z którym wokalistka koncertowała pod koniec życia i nagrywała (nieukończoną) płytę, postanowił złożyć hołd artystce i zrealizować muzyczne widowisko, przypominające jej postać i repertuar.

Na scenie Wytwórni wystąpi Grażyna Łobaszewska, wokalistka i kompozytorka, uwielbiana  m.in. za takie utwory, jak „Czas nas uczy pogody”, „Piosenka o ludziach z duszą”, „Brzydcy” czy „Gdybyś”. „Mira – na obu brzegach tęczy” to widowisko muzyczne, w którym pożenione zostaną muzyka, słowo i obraz. W Wytwórni nie tylko usłyszmy piosenki, które zyskały nieśmiertelność dzięki Mirze Kubasińskiej, ale także zobaczymy wiele wyjątkowych zdjęć oraz nagrane fragmenty wypowiedzi artystki.

- Muzyka Miry czy Breakoutów jest i będzie zawsze miała dużą liczbę odbiorców, dlatego myślę, że spektakl, który premierowo zaprezentujemy w tym roku, będzie wystawiany również w przyszłości – zapowiada Krzysztof Jerzy Krawczyk z KGBand. Opieki reżyserskiej nad przedsięwzięciem podjął się Piotr-Bogusław Jędrzejczak – na co dzień człowiek teatru, ale też twórca kilku autorskich festiwali.

Przy Łąkowej 29 będziemy gościć Andrzeja Chochóła, gitarzystę z Ostrowca Świętokrzyskiego, miasta, w którym urodziła się Mira Kubasińska i gdzie od dziewięciu lat organizowany jest festiwal jej imienia - Wielki Ogień. W Wytwórni zagra również szczeciński After Blues - duet, brzmiący co najmniej jak trio. Leszek Piłat (bas, vocal, perkusja) i Waldemar Baranowski (gitara, instr. perkusyjne, vocal) zaserwują naszym gościom wysublimowanego, oszczędnie granego bluesa w balladowej otoczce.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Organizator: Klub Wytwórnia

Facebook