Night Media Lab 3.0

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Anna Maria Jopek & Kroke

Teatr Muzyczny, Gdynia

22.01.2018

Maryla Rodowicz Diva Tour 2017/2018 - Częstochowa - gościnnie Łukasz Golec i Paweł Golec

Zmiana daty i miejsca imprezy!

Hala Polonia, Częstochowa, Częstochowa

22.01.2018

Ceny biletów:
    - 45zł - w przedsprzedaży
    - 60zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

NIGHT MEDIA LAB 3.0

Wrocławskie Centrum Technologii Audiowizualnych, organizator trzeciej już edycji NIGHT MEDIA LAB zaskakuje fanów nowymi niespodziankami. Do atrakcji wydarzenia dołączył przegląd filmów eksperymentalnych i warsztaty z generatywnych form audiowizualnych prowadzone przez polsko-węgierski duet Elektro Moon Vision.


Ideą NIGHT MEDIA LAB 3.0 jest zaprezentowanie artystów, którym nieobce jest dryfowanie po audiowizualnej rzeczywistości i eksperymentowanie w laboratorium nowych mediów. Podczas głównego dnia festiwalu wystąpią: Osmo Nadir – twórca futurystycznych instrumentów, Król i Derubare – senny bard młodego pokolenia w oprawie alchemika wizuali, An on Bast i vj Emiko – kobieca eksplozja zmysłowej energii, oraz Spectribe, twórca znanego miłośnikom tanecznej elektroniki cyklu SLAP. Do grona artystów wizualnych NML 3.0 dołączył Tomasz Gawroński z Tving Stage Design, kolektywu ekspertów z różnych dziedzin nauki i sztuki. Ideą grupy jest przełamywanie granic tradycyjnie pojmowanej komunikacji i tworzenie oryginalnych form integracji publiczności z artystami.

Próbkę swojej twórczości zaprezentuje także Mira Gáberová, pochodząca ze Słowacji artystka sztuk wizualnych, rezydentka programu A-I-R Wro w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. W projekcie zatytułowanym „Videotime” Mira zdekonstruuje język samego medium, jakim jest wideo.  Nieodłącznym elementem NIGHT MEDIA LAB jest edukacja. Organizatorzy kładą silny nacisk na pogłębianie wiedzy i doskonalenie umiejętności w zakresie nowoczesnych technologii, mediów i sztuki. Tym razem eksperymentujący twórcy animacji i adepci Adobe After Effect będą mogli sprawdzić się podczas trzydniowych warsztatów pt. „Generatywne formy audiowizualne”. Zajęcia poprowadzą Popesz Csaba Láng i Elwira Wojtunik - duet artystów multimedialnych znanych jako Elektro Moon Vision. Realizują oni projekty audiowizualne od 2004 r.,  łącząc twórcze kodowanie, design i sztukę światła. Regularnie uczestniczą w międzynarodowych wydarzeniach i wystawach sztuki nowych mediów na świecie, ich prace prezentowane były m.in. w Austrii, Niemczech i Japonii.

Absolutną nowością festiwalu jest pokaz krótkometrażowych filmów eksperymentalnych zatytułowany „ Let’s see how the model works". Publiczność obejrzy etiudy filmowe m.in. Karoliny Belter, Katarzyny Borelowskiej, Wojciecha Didikowskiego, Tobiasza Jankowiaka, Kuby Matuszczaka, Macieja Rudzina, Marty Stachowskiej, Wojciecha Ulmana i Alana Willmana. Prezentowane w ich obrazach wizje świata przybierają postać abstrakcyjną lub absurdalną. Balansują na granicy jawy i snu, realności i wirtualności. Proste zabiegi, ujęte w niedopowiedziany sposób zmieniają się w symbole uniwersalnych praw, które jednocześnie mogą być wskazówkami na drodze do rozwiązania zagadki istnienia. Publiczność NIGHT MEDIA LAB 3.0 będzie mogła zanurzyć się w audiowizualnej rzeczywistości wręcz namacalnie. Służyć temu będzie specjalnie zaaranżowana przestrzeń studia. Zadba o to trójka młodych architektów (Martyna Cyran, Emilia Kaczor, Wojciech Cebula), których scenografia będzie swoistym przestrzennym scenariuszem, skłaniającym odbiorców do głębszej interakcji z otoczeniem.


ARTYŚCI:

Osmo Nadir – multidyscyplinarny artysta, kompozytor i twórca eksperymentalnych projektów audiowizualnych, a także konstruktor futurystycznych instrumentów muzycznych, które wykorzystuje w swoich oryginalnych performensach. Laureat Talentów Trójki w kategorii sztuk wizualnych i wyróżnienia na wystawie Coming Out!, prezentującej najlepsze dokonania absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego spektakularne projekty pokazywane były m.in. w Londynie, Paryżu, Berlinie, we Włoszech. Pochodzi z Białegostoku, mieszka i tworzy w Warszawie.

Król (Błażej Król) to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia. Odkąd wdarł się do masowej świadomości jako wokalista i gitarzysta duetu UL/KR, płyty z jego udziałem regularnie lądują na czołowych miejscach w corocznych podsumowaniach. Czerpiąca garściami z rożnych tradycji muzycznych, twórczość Króla pozostaje pozycją na wskroś autorską. Za tę odrębność jest coraz szerzej doceniany. Ostatni rok działalności przyniósł mu Nagrodę im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominację do Paszportów Polityki. Królowi na koncercie towarzyszy Bartosz Matuszewski (gitara, sampler) i Mateusz Rychlicki (perkusja).

Derubare (Radosław Deruba) – uznawany za jednego z najzdolniejszych artystów nowych mediów młodego pokolenia. Motywem przewodnim jego artystycznych eksploracji jest swoisty stosunek muzyki i obrazu i ich wzajemne oddziaływanie w oparciu o historię nauki. Projekcje Derubare śmiało nawiązują do mistycyzmu i estetyki cyberpunk. Artysta stosuje eksperymentalne metody m.in. przesączanie filmu przez sito filtrów cyfrowych połączonych z animacją. Członek zespołów audiowizualnych: [haven], Black Lodge, David Hume. Swoje prace prezentował na licznych koncertach i wystawach indywidualnych na całym świecie, w tym Centro Nacional de las Artes w Meksyku, Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie, Brancaleone w Rzymie, Instytucie Polskim w Moskwie, 10 Festiwalu Audioriver, Loophole w Berlinie. Mieszka i tworzy w Gdańsku.

An On Bast - nieprzerwanie na polskiej scenie elektronicznej od 10 lat! Wizjonerka, kompozytorka, producentka własnych utworów. Rok 2006 to początek jej kariery: publikuje swój pierwszy album, zostaje wybrana spośród tysięcy kandydatów do udziału w Red Bull Music Academy w Melbourne. Aktywna na międzynarodowej scenie klubowej i eksperymentalnej, zbudowała solidną reputację wysokiej jakości live-actów house i techno granych z użyciem instrumentów hardwarowych. Wyjątkowa kombinacja jej bogatej wyobraźni i doskonałych zdolności technicznych pozwala jej serwować wyjątkowe doznania muzyczne. Jej koncerty zachwyciły publiczność klubów i festiwali na świecie, m.in.: Sonar (Barcelona), Fusion (Germany), Piknic Électronik Melbourne (Australia) i w Polsce Audioriver (Płock), Unsound (Kraków), Tauron (Katowice), Ma na koncie wiele wydawnictw: 6 albumów wydanych w Polsce, Niemczech, UK i USA oraz szereg EPek z muzyką taneczną.

Emiko - artystka wizualna, video designer , producentka, vj, fotograf. Projekty Emiko należą do kategorii eksperymentalnych video art'ów łączących motyw ciała z analogowymi elementami graficznymi. Wyrażając emocjonalne stany człowieka – medium, tworzy audiowizualny spektakl, który w połączeniu z muzyką wzmacnia wewnętrzne doznania odbiorcy. Na swoim koncie posiada wyróżnienia i główne nagrody w międzynarodowym konkursie vj'skim VJ Torna Championship podczas 10. edycji Live Performance Meeting 2011 w Mińsku, w Meksyku w kategoriach: Pre-Production i VJ Battle w roku 2013. Przez półtora roku współpracowała z Polskim Radiem 'Czwórka' miksując w czasie rzeczywistym wizuale w projekcie telewizyjnym 'Radio na Wizji'.

Spectribe (Karol Rakowski) - od ponad dziesięciu lat DJ, VJ i reżyser multimediów. Współpracował ze Skalpelem i Igor Boxx. Współtworzył spektakle Krystiana Lupy, Jana Klaty, a także ma na swoim koncie kolaborację z Brianem Eno. Założyciel grupy SLAP, pasjonat mocnego i dobrego brzmienia. Jego sety są stylowo niejednolite i mocno odzwierciedlają to co aktualnie siedzi mu w głowie. Fascynują gobrudne, brytyjskie, industrialne, połamane i eksperymentalne dźwięki.

Tomasz Gawroński (Tving Stage Design) – artysta sztuk wizualnych m.in. video mappingu, instalacji laserowych, scenografii, wizualnych performensów. W 2010 założył grupę Tving Stage Design eksperymentującą z nowoczesnymi mediami, generując przy tym unikalne doznania w zmysłach odbiorców. Działania TSD przełamują granice komunikacji i rozszerzają możliwości interakcji między artystą a widzem. Artysta nieustannie poszukuje idealnych środków wyrazu wewnętrznych wyobrażeń, od zaawansowanych urządzeń inteligentnych, laserów, projekcji, do teatralnych instalacji i połączeń video mappingu z ciałem człowieka. Swoje projekty realizował podczas prestiżowych wydarzeń audiowizualnych, m.in. podczas festiwalu Sacrum Profanum, tworząc laser show dla samego Aphex Twina!

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook