OCN, gość specjalny: RusT

OCN, gość specjalny: RusT

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 20zł - w przedsprzedaży
    - 30zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

OCN


Gość specjalny: RusT


Trasa koncertowa "Demon i Karzeł" grupy OCN rozpoczyna się we wrześniu i potrwa do połowy listopada. OCN zagra również w Krakowie: 24 października w Klubie Zaścianek! OCN podczas trasy promuje swoje najnowsze wydawnictwo pod tym samym tytułem. Specjalnym gościem koncertu będzie zespół RusT.

"Demon i karzeł" jest zdecydowanie najbardziej intymna płyta, przy jakiej pracowałem. Powstała z olbrzymiej potrzeby rozliczenia się z lękami, słabościami i - jak sugeruje tytuł - demonami drzemiącymi głęboko w środku. Dlatego ten album był też bardzo dużym ryzykiem. Powstał jednak w sposób tak bezwarunkowy, że teraz tylko czas i słuchacze znają odpowiedź, czy warto było takie ryzyko podejmować – opowiada o płycie lider zespołu Maciej Wasio.

Zespół OCN powstał w 2012 roku na fundamentach formacji Ocean. Pierwszy album grupy - "Waterfall", wyprodukował laureat Grammy, Vance Powell (m.in. The White Stripes, The Raconteurs, Kings Of Leon, The Dead Weather). Tytułowy utwór z płyty dotarł na pierwsze miejsca rockowych list przebojów a kolejny singiel, "The First Cut" szybko powtórzył wynik poprzednika. Promując płytę OCN pojawił się zarówno na festiwalach zagranicznych (m.in. Reeperbahn Festival w Hamburgu czy Sziget Festival w Budapeszcie), jak i na najważniejszych festiwalach polskich (m.in. Jarocin Festiwal, Union of Rock Festival w Węgorzewie, Ursynalia Festival czy Orange Warsaw Festival). Obecnie OCN tworzą Maciek Wasio (wokal, gitara), Michał Kaleciński (bas, wokal) i Radek Owczarz (bębny).

Przedsprzedaż albumu:
http://www.empik.com/demon-i-karzel-ocn,p1115262910,muzyka-p

Single promujące płytę:
„Dom” https://www.youtube.com/watch?v=9xVoHPhrRM4
„Na Zawsze” https://www.youtube.com/watch?v=14A8HThEXXU

Poznański zespół RusT istnieje i tworzy od ponad dekady. Kompozycje w połączeniu z brzmieniem zespołu celebrują tradycję lat 60. i 70., nadając im świeżego powiewu dzisiejszych czasów.

Ostatnie miesiące należały dla RusT do szczególnie intensywnych a zarazem najbardziej przełomowych w dotychczasowej działalności. W listopadzie ubiegłego roku ukazał się debiutancki album grupy pt. "White Fog", który Onet określił jako "kawał naprawdę dobrej muzyki", zaś magazyn "Gitarzysta" mianem "jazdy obowiązkowej bez trzymanki". Od początku roku zespół promuje go na scenach w ramach "White Fog Leads Me Tour", m.in. podczas Orange Warsaw Festival, Fete de la Musique w Niemczech, Rock In The Barn we Francji oraz przed dwoma polskimi koncertami Airbourne. Jesienne koncerty są kontynuacją „White Fog Leads Me Tour”.

Zespół zagra w składzie:
Michał Przybylski – wokal
Michał Gołąbek – gitara
Adam Koterski – bas
Jakub Martuzalski – bębny

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook