Gala Piosenki Biesiadnej - 20 lat

Gala Piosenki Biesiadnej - 20 lat

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Ceny biletów:
    - 120zł - Płyta
    - 75zł, 65zł, 50zł - Sektory

Szczegóły wydarzenia

Gala Piosenki Biesiadnej

„Człowiek-orkiestra”. Jak rzadko kiedy, określenie to idealnie pasuje do Zbigniewa Górnego. Ma głowę do komponowania znakomitej muzyki i sprawdzony zespół, który od lat świetnie realizuje jego pomysły. To broń, której Górny nie waha się użyć, kiedy trzeba stworzyć dobrą muzykę. I korzysta z niej od lat, ku zadowoleniu publiczności, która niezmiennie i tłumnie oklaskuje przygotowywane przez niego wydarzenia. W 1995 roku „Gala Piosenki Biesiadnej” z dnia na dzień podbiła serca nie tylko widzów oglądających wykonanie na żywo, ale i większości Polaków, bo wydarzenie transmitowała telewizyjna „Dwójka”. Teraz „Gala” biesiadna powraca w Katowicach.

Są przeboje i przeboje. Podobnie zresztą jak wykonawcy i wykonawcy. O jednych zapominamy po kilku tygodniach, czasem po sezonie, a inne (inni) zostają w pamięci na lata. Zbigniew Górny wie – a to też wielka sztuka – jak dobrać repertuar i artystów. W jubileuszowej „Gali” biesiadnej usłyszymy więc wiele szlagierów sprzed 20 lat (m.in. „Konik na biegunach”, „Ore, ore”, „Szła dzieweczka” czy „Marianna”), które zaśpiewają sprawdzeni wykonawcy, jak choćby Katarzyna Jamróz, Zbigniew Wodecki czy Rudi Schuberth. Wykonawcom towarzyszyć będzie – jakżeby inaczej – orkiestra pod dyrekcją Zbigniewa Górnego. Powrót do przeszłości? Podróż sentymentalna? Dla niektórych – pewnie tak. Ale, proszę Państwa! Ta muzyka wciąż żyje i wciąż ma się świetnie!

Wystąpią: Katarzyna Jamróz, Beata Rybotycka, Władysław Grzywna, Krzysztof Piasecki, Rudi Schuberth, Zbigniew Wodecki, Kwartet Rampa, Grupa VOX, Gang Marcela, Orkiestra pd. Zbigniewa Górnego
Prowadzenie: Krzysztof Tyniec
Reżyseria: Jacek Lisewski

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook