Lilly Hates Roses, Rubber Dots, Eric Shoves Them in This Pockets

Lilly Hates Roses, Rubber Dots, Eric Shoves Them in This Pockets

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 20zł - w przedsprzedaży

Szczegóły wydarzenia

LILLY HATES ROSES / RUBBER DOTS / ERIC SHOVES THEM IN HIS POCKET

Lilly Hates Roses, czyli Kasia Golomska i Kamil Durski. Zespół powstał pod koniec 2013 roku i od tego czasu zagrał pięć tras koncertowych w różnych krajach, a także wystąpił na liczących się polskich festiwalach – Opener, Slot Art. Festival, Off Plus Camera. Ich debiutancki singiel Youth miał swoja premierę w legendarnej amerykańskiej rozgłośni radiowej KEXP.
W muzyce Kasi i Kamila folk spod znaku Bon Iver czy Neutral Milk Hotel łączy się z zamiłowaniem do rockowego grania w tylu Sonic Youth czy Becka. Jeżeli na pierwszej płycie duetu – Something To Happen – silniej obecne były te pierwsze inspiracje, ich drugi album, Mokotów, zawiera utwory znacznie bardziej rockowe. Zespół nie stoi w miejscu i wciąż poszukuje swojej muzycznej drogi. Jak mu to wychodzi? – przyjdźcie do Firleja i oceńcie sami.

Rubber Dots -  pochodzący z Warszawa duet Anny i Stefana. Powstał w 2011 roku i od tego czasu nagrał dwie płyty długogrające (Rubber Dots i Mkultra) oraz szereg EPek. W 2015 roku ich utwór Lead singers talk to much znalazł się na składance promującej płocki festiwal Audioriver.
Muzyka Rubber Dots to nostalgiczna elektronika z wpływami zimnej fali. Tworzone przez duet kompozycje trudno jednoznacznie zaszufladkować. Jego członkowie sami unikają stosowania etykietek i podkreślają jedynie, że nie grają elektropopu.

Eric Shoves Them In His Pockets – Hubert, Christoph i Szymon, dwóch kuzynów oraz ich kolega z liceum. Zainspirowani niezależnym rockiem z zachodnio-północnego wybrzeża USA z końca lat 90-tych.  Sami o sobie mówią, że chociaż nie chcieli być zespołem rockowym, ostatecznie trochę nim są. W 2008 roku nagrali płytę Walk it off, a wiosna tego roku przystąpili do nagrywania kolejnej.
Trio intensywnie koncertuje – na swoim koncie mają już występy na OFF Festiwalu, Openerze. Pikniku Co Jest Grane i na deskach Teatru Dramatycznego. Członkowie zespołu lubią łączyć swoją muzykę z ruchomymi obrazami – ich utwór znalazł się na ścieżce dźwiękowej do niezależnego polskiego filmu „Wszystko płynie”, a na scenie zdarzało im się grać do filmów niemych.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook