Ethno Jazz Festival: Kapela ze Wsi Warszawa, Kapela Maliszów

Ethno Jazz Festival: Kapela ze Wsi Warszawa, Kapela Maliszów

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Ceny biletów:
    - 60zł, 45zł - normalny
    - 35zł - stojące (studenci, uczniowie)

Szczegóły wydarzenia

KAPELA ZE WSI WARSZAWA i KAPELA MALISZÓW 

Ethno Jazz Festival, Stowarzyszenie „Transetnika” oraz Narodowe Centrum Kultury zapraszają na specjalny koncert w ramach trasy FOLK OFF! Tour 2015! Kapela ze Wsi Warszawa, która  zaprezentuje przed wrocławską publicznościa premierowy materiał ze swojej najnowszej płyty „Święto Słońca”, zaprosiła do wspólnego koncertowania znakomitą i niepowtarzalną Kapelę Maliszów.

Kapela ze Wsi Warszawa
Na repertuar zespołu, założonego w 1997 roku, składają się awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej szeroko pojętego terenu Mazowsza, ukochanej krainy Chopina. Mimo wierności tradycyjnym technikom gry i śpiewu, pełne inwencji wykonania dawnych utworów brzmią zaskakująco awangardowo i są w pełni zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy. Choć w instrumentarium kapeli słyszymy tradycyjne instrumenty - skrzypce, cymbały, baraban, bęben obręczowy - brzmią one wyjątkowo nowocześnie a muzycy nie boją się zestawiać ich choćby z DJ'ami.

„Święto Słońca” to 7. album Kapeli ze Wsi Warszawa i pierwsza podwójna płyta w dyskografii Zespołu. KzWW wyrusza w muzyczną drogę ku słońcu, ponad horyzont, ze Wschodu na Zachód, spotykając niezwykłych artystów z Indii, Persji i hiszpańskiej Galicji. Wspólnym elementem łączącym tak geograficznie odległe tradycje z polską kulturą ludową był kult solarny i to ta duchowa wspólnota stała się główną inspiracją dla konceptu nowego wydawnictwa. Niezwykli Goście z wielu muzycznych światów: awangardowa wokalistka z Galicji Mercedes Peón, geniusz kemanche z Iranu Kayhan Kalhor, wirtuoz sarangi Ustad Liaquat Khan z Indii, legendarny czarodziej gramofonu DJ Feel-X, wybitny altowiolista Michał Zaborski i inni. Nowa jakość produkcji dźwięku dzięki realizacji Studio AS One. Blisko 3 lata intensywnej pracy, 5 sesji nagraniowych w najlepszych polskich studiach, 13 utworów, 2 płyty, 1 album.

Kapela Maliszów (Męcina Mała)
Rodzinna kapela z Męciny Małej (Beskid Niski) założona została przez multiinstrumentalistę Jana Malisza i jego dzieci. Zespół inspiruje się tradycyjną muzyką swojego regionu, czyli tańcami i przyśpiewkami z okolic powiatu gorlickiego. Kapela Maliszów nie ogranicza się w swojej twórczości jedynie do odtwarzania starych melodii - zespół tworzy również własne utwory, w których polski charakter łączy się doskonale z wypracowanym przez Kapelę stylem.
Tylko ostatniego lata zespół grał na prestiżowym festiwalu Petera Gabriela WOMAD w Wielkiej Brytanii, oraz na koncertach w Europie i Azji. Wydana nakładem Karrot Kommando druga płyta zespołu, "Mazurki Niepojęte", została wyróżniona prestiżowym tytułem Top Of The World przez brytyjski magazyn Songlines.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook