Kapela ze Wsi Warszawa - premiera płyty "Święto słońca"

Kapela ze Wsi Warszawa - premiera płyty "Święto słońca"

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Filharmonia Dowcipu i Waldemar Malicki - Klasyka z Fortepianem Plus

Opera i Filharmonia Podlaska, Białystok

16.01.2018 - 16.01.2018

Ceny biletów:
    - 35zł - w przedsprzedaży
    - 45zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Kapela ze Wsi Warszawa - premiera nowej płyty "Święto słońca"
FOLK OFF! Tour 2015


KAPELA ZE WSI WARSZAWA
http://www.kzww.pl

Na repertuar zespołu, założonego w 1997 roku, składają się awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej szeroko pojętego terenu Mazowsza, ukochanej krainy Chopina. Mimo wierności tradycyjnym technikom gry i śpiewu, pełne inwencji wykonania dawnych utworów brzmią zaskakująco awangardowo i są w pełni zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy. Choć w instrumentarium kapeli słyszymy tradycyjne instrumenty - skrzypce, cymbały, baraban, bęben obręczowy - brzmią one wyjątkowo nowocześnie a muzycy nie boją się zestawiać ich choćby z DJ'ami.

Zespół jest laureatem szeregu prestiżowych wyróżnień, tak międzynarodowych jak i krajowych. Grand Prix International Competition of Folk Music Recordings 2003, Nagroda World Music BBC Radio 3 w kategorii “Newcomer” w roku 2004, Kwartalna Nagroda Niemieckiej Krytyki Fonograficznej (3/2012), 3 Fryderyki, tytuł Folkowego Fonogramu Roku, Wirtualne Gęśle, nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego itd. Siłą Kapeli są koncerty, których zespół zagrał setki, głównie poza Polską, w 40 krajach na 5 kontynentach.

„Święto Słońca” to 7. album Kapeli ze Wsi Warszawa i pierwsza podwójna płyta w dyskografii Zespołu. KzWW wyrusza w muzyczną drogę ku słońcu, ponad horyzont, ze Wschodu na Zachód, spotykając niezwykłych artystów z Indii, Persji i hiszpańskiej Galicji. Wspólnym elementem łączącym tak geograficznie odległe tradycje z polską kulturą ludową był kult solarny i to ta duchowa wspólnota stała się główną inspiracją dla konceptu nowego wydawnictwa. ”Święto Słońca” przedstawia bazujące na najstarszych polskich pieśniach ludowych, uniwersalne opowieści o relacjach międzyludzkich, ważnych momentach przejścia i troskach dnia codziennego. Wszystko w zgodzie z unikalnym i charakterystycznym dla Kapeli stylem „transminimalroots”, ale w zupełnie nowej skali.

Niezwykli Goście z wielu muzycznych światów: awangardowa wokalistka z Galicji Mercedes Peón, geniusz kemanche z Iranu Kayhan Kalhor, wirtuoz sarangi Ustad Liaquat Khan z Indii, legendarny czarodziej gramofonu DJ Feel-X, wybitny altowiolista Michał Zaborski i inni. Nowa jakość produkcji dźwięku dzięki realizacji Studio AS One. Blisko 3 lata intensywnej pracy, 5 sesji nagraniowych w najlepszych polskich studiach, 13 utworów, 2 płyty, 1 album.

Skład zespołu:
Magdalena Sobczak Kotnarowska - głos, cymbały
Sylwia Świątkowska - głos, skrzypce, fidel płocka
Ewa Wałecka - głos, skrzypce
Miłosz Gawryłkiewicz – trąbka
Piotr Gliński - baraban, perkusjonalia
Paweł Mazurczak – kontrabas
Maciej Szajkowski - bęben obręczowy, perkusjonalia
Mariusz "Acivator" Dziurawiec - konsoleta FOH, efekty

 

Support:

Trad.Attack! (Estonia)
http://www.tradattack.ee

Sensacja estońskiej sceny muzycznej. Trad.Attack! inspiruje się instrumentalistami i śpiewakami ludowymi z Estonii, których oryginalne nagrania archiwalne wplata w swoje kompozycje. W ciągu pierwszych 18 miesięcy aktywności zespół zagrał w 12 krajach na 4 kontynentach, zdobył szereg prestiżowych wyróżnień w kraju i wydał swóją debiutankcją płytę w niemieckiej wytwórni Nordic Notes.  


Kapela Maliszów
http://www.kapelamaliszow.com

Rodzinna kapela z Męciny Małej (Beskid Niski) założona została przez multiinstrumentalistę Jana Malisza i jego dzieci. Zespół inspiruje się tradycyjną muzyką swojego regionu, czyli tańcami i przyśpiewkami z okolic powiatu gorlickiego. Kapela Maliszów nie ogranicza się w swojej twórczości jedynie do odtwarzania starych melodii - zespół tworzy również własne utwory, w których polski charakter łączy się doskonale z wypracowanym przez Kapelę stylem.

Tylko ostatniego lata zespół grał na prestiżowym festiwalu Petera Gabriela WOMAD w Wielkiej Brytanii, oraz na koncertach w Europie i Azji. Wydana nakładem Karrot Kommando druga płyta zespołu, "Mazurki Niepojęte", została wyróżniona prestiżowym tytułem Top Of The World przez brytyjski magazyn Songlines.


Koncert jest częścią trasy FOLK OFF! Tour 2015.
Organizator: Stowarzyszenie Sztuki Etnicznej "Transetnika"
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura Interwencje".

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook