Bracia Figo Fagot - Discochłosta

Bracia Figo Fagot - Discochłosta

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Bracia Figo Fagot

23.02.2018

Ceny biletów:
    - 40zł - w przedsprzedaży
    - 45zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Bracia Figo Fagot


Bracia Figo Fagot to grupa, której początki sięgają 2010 roku, kiedy rozpoczęto kręcenie serialu komediowego pt. "Kaliber 200 volt". Na potrzeby każdego odcinka przygotowywany był  krótki teledysk w stylu disco polo przepełnionego czarnym humorem.

Po udostępnieniu serialu szerszej publiczności rozległy się prośby jego fanów o faktyczne założenie zespołu wykonującego taką muzykę. Chociaż zespół zadebiutował na IV Festiwalu Twórczości Żenującej Zacieralia odbywającym się w styczniu 2011 roku, to nagranie debiutanckiej płyty studyjnej ("Na bogatości") i aktywacja grupy nastąpiła rok później. 5 października 2013 odbyła się premiera drugiej płyty zespołu o nazwie "Eleganckie chłopaki" - w jej nagraniach gościnnie wziął udział Czesław Mozil. Październik roku 2014 przynosi już trzeci album - "Discochłosta" - który zespół promować będzie podczas koncertu w Klubie Studio.

Muzyka wykonywana przez Braci Figo Fagot powszechnie zaliczana jest do gatunku disco polo. Piotr Połać (Figo) zaznacza jednak, że jest to miejska odmiana tego nurtu (disco w rytmie polo). Od wiejskiego odróżniają ją m.in. „skomplikowane zabiegi muzyczne, pocięta rytmika i inna estetyka”. W przeciwieństwie do typowych muzyków disco polo, Bracia Figo Fagot na koncertach grają na żywo i nie śpiewają z playbacku.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook