Ars Cameralis: Jennie Abrahamson / Olivier Heim

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Golec uOrkiestra - Koncert Kolęd i Pastorałek - Bydgoszcz

Hala Łuczniczka, Bydgoszcz

21.01.2018

Enej - Koncert Kolęd

Wytwórnia, Łódź

21.01.2018

Ceny biletów:
    - 30zł - ulgowy
    - 40zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

Jennie Abrahamson | Olivier Heim

„Ludzie często narzekają na muzykę, która nie wyraża myśli i emocji autora wprost. Pewnie dlatego, że nie słyszeli płyty Gemini Gemini, ostatniej produkcji Jennie Abrahamson”

Abrahamson pochodzi z Savar – małego, sennego miasteczka na północy Szwecji. W Savar ciągle jest jasno albo ciągle jest ciemno, jest też daleko od cywilizacji. Tereny te od lat inspirują szwedzkich artystów. Abrahamson przez lata grała w wielu lokalnych kapelach, solowo debiutowała w 2006. Od tamtej pory wydała cztery płyty, obsypane pozytywnymi recenzjami w Ameryce Północnej i Europie.

Muzyka Abrahamson silnie inspirowana jest różnorodnością lat osiemdziesiątych: dużo tam syntezatorów i brzdęków. Wyrazistość źródeł dźwięku artystka przedkłada jednak nad ich ilość, dbając o jakość nagrania i wykonania. Swoją muzykę zawsze komponuje na kalimbach.

„Ogromny luz, niesamowita lekkość i elegancja. Na całym albumie mnóstwo jest przestrzeni i światła z domieszką pozytywnej melancholii, która scala ze sobą wszystkie utwory. Nie ma tu zadzierania nosa, jedynie radość z grania muzyki, która przedziera się z każdego akordu”

Olivier Heim pochodzi z Holandii, urodził się w Luksemburgu, wychował w Stanach Zjednoczonych, a od 5 lat mieszka w Warszawie. Wraz z Misią Furtak i Thomasem Pettitem w Danii założyli tres.b, aby następnie przeprowadzic się do Polski. Efektem był Paszport Polityki, a potem Heim zadomowił się w Polsce i zaczął działać też w innych projektach: jako Anthony Chorale i wreszcie – pod swoim nazwiskiem. W Listopadzie 2014 jego płyta została wydana przez Lado ABC w Polsce, a w grudniu 2015 w Wielkiej Brytanii. Wydarzenie przykuło uwagę takich medialnych gigantów jak The Guardian, DIY Magazine, HUH Magazine i wiele innych.

Heim ma za sobą festiwale rangi The Great Escape, Reeperbahnm, Primavera Sound Festival, Liverpool Sound City i Europavox; grał na jednej z scenie z Jamiem Lidellem, TV on the Radio czy The Astroids. Ze wszystkimi projektami nagrał już siedem płyt; na świecie kojarzony jest jako muzyk z Polski. W Katowicach wystąpi na wspólnym koncercie z Jennie Abrahamson.

Więcej na: http://www.cameralis.art.pl oraz http://www.facebook.com/cameralis

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook