Ars Cameralis: Zbieg Poetycki Na Dziko - koncert - Bajzel

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ethno Jazz Festival:Noc w Lizbonie-Mario Moita&João de Sousa

Klub Muzyczny Stary Klasztor, Wrocław

24.10.2017

Austra

25.10.2017 - 27.10.2017

Ceny biletów:
    - 15zł - ulgowy
    - 20zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

Zbieg Poetycki NaDziko

Trupa NaDziko: Brzoska/Kobierski/Majzel/Melecki/Siwczyk (słowa), Wojtek Bubak, Dominik Gawroński (dźwięki) Adam Kaczanowski, Marcin Sendecki, Eugeniusz Tkaczyszyn–Dycki, Joshua Clover (USA)

Koncert: BAJZEL

Zbieg Poetycki Na Dziko to stały punkt Festiwalu Ars Cameralis – odbywa się już ponad dwudziesty raz. To niekonwencjonalne wydarzenie – dużo ponad tradycyjny wieczór autorski – znalazło prestiżowe miejsce na kulturalnej mapie Polski. Podczas ubiegłych edycji Katowice odwiedzili m. in. Brian Patten, Craig Raine, Marcin Baran, Andrzej Sosnowski, Elizabeth Willis czy Bohdan Zadura.

Zbiegi Na Dziko to propozycja nowych form percepcji słowa pisanego – multimedialnym, interaktywnym prezentacjom i performansom towarzyszą koncerty. W tym roku gospodarze wieczoru – grupa poetycka Na Dziko – spotkają się z jednymi z najwybitniejszych współczesnych poetów – Eugeniuszem Tkaczyszynem-Dyckim, Marcinem Sendeckim, Adamem Kaczanowskim. Pojawi się także gość z USA, jeden z najciekawszych amerykańskich poetów średniego pokolenia, Joshua Clover, poeta, krytyk, komentator, laureat prestiżowej nagrody Walt Whitman Award. Wykłada teorię literatury, ekonomię polityczną i teorię filmu na University of California w Davis. Jego wiersze znakomicie przetłumaczone przez Jacka Gutorowa wydają się idealnie wpisywać w atmosferę Zbiegu.

W ramach Zbiegu Na Dziko tradycyjnie odbędzie się koncert: tym razem będzie to Bajzel, artysta wielu instrumentów i mediów. Sam komponuje, pisze teksty i nagrywa dźwięki, a efekt do złudzenia przypomina muzykę kilkuosobowej formacji. Podstawą jest art rock, ale artysta nie trzyma się granic gatunku i – jak zauważają krytycy – tworzy nowe. Wydał cztery świetnie przyjęte płyty i zagrał kilkaset koncertów na całym świecie. Występował z Lao Che, Pogodno, Kasią Nosowską, Baabą czy Strachami Na Lachy. Oprócz działalności solowej Bajzel od 2011 roku współpracuje z Jackiem Budyniem Szymkiewiczem z Pogodno, współtworząc duet Babu Król.

Więcej na: http://www.cameralis.art.pl oraz http://www.facebook.com/cameralis 

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Facebook