Ars Cameralis: Medusa's Bed

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Ceny biletów:
    - 25zł - ulgowy
    - 30zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

Koncert Medusa's Bed w składzie:
Lydia Lunch | Zahro Mani | Mia Zabelka

„Medusa's Bed przypomina tajemnicze morderstwo lub hipnotyczne nocne słuchowisko radiowe. To płyta sugestywna i pełna napięcia, wypełza z ciemności i szepcze zaproszenie dla twojego cienia”

Pod koniec lat siedemdziesiątych z brudnego punk rocka wykluł się wylizany new wave, nowa fala. Nowa fala była bardziej popowa, bardziej harmonijna, bardziej przystępna. Nie wszyscy nowojorscy hipsterzy byli z tego zadowoleni. Niektórzy chcieli, żeby było jeszcze brudniej, jeszcze nieoczywiściej, jeszcze dziwniej. Tak powstał no wave, nihilistyczny bunt przeciwko nowej fali.

Wśród buntowników znalazła się Lydia Lunch, piekielnie uzdolniona nastolatka, która rzuciła szkołę, by zająć się sztuką niezależną. Tak naprawdę miała na nazwisko Koch, a przydomek Lunch nadali jej znajomi, bo regularnie kradła z barów jedzenie dla swoich przyjaciół z zespołu The Dead Boys. Bywała poetką, pisarką, performerką i aktorką, ale przede wszystkim poświęciła się muzyce. Śpiewała z Sonic Youth, Nickiem Cavem, Karenem Finleyem, Einsturzende Neubauten i innymi legendami, aż w końcu stała się jedną z nich. Według „Timeout New York” jest jedną z najbardziej wpływowych nowojorskich artystek.

Jej kariera trwa do dziś. Od 2013 występuje w trio z Zahrą Mani – brytyjsko-pakistańską kompozytorką z oksfordzkim dyplomem studiów filozoficznych – i Mią Zabelką – austriacką skrzypaczką, najwybitniejszą bodaj uczennicą Dietera Kaufmanna, autorką techniki improwizacyjnej „automatic playing”. Do Katowic przybędą w trójkę, by przedstawić swój album Medusa's Bed.

Więcej na: http://www.cameralis.art.pl oraz http://www.facebook.com/cameralis 

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Facebook