Nowa Scena: Mjut

Nowa Scena: Mjut

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Anna Maria Jopek & Kroke

Teatr Muzyczny, Gdynia

22.01.2018

Maryla Rodowicz Diva Tour 2017/2018 - Częstochowa - gościnnie Łukasz Golec i Paweł Golec

Zmiana daty i miejsca imprezy!

Hala Polonia, Częstochowa, Częstochowa

22.01.2018

Ceny biletów:
    - 20zł - w przedsprzedaży
    - 25zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Nowa Scena: MJUT

6 listopada 2015 roku w Krakowie zagra Mjut - koncert odbędzie się w Klubie Gwarek w ramach cyklu Nowa Scena.

Druga płyta zespołu Mjut zatytułowana „9” ukaże się niespełna 5 lat po debiucie. Młodzi eksperymentatorzy, których znakiem szczególnym były gitarowe pejzaże urozmaicane wysmakowaną elektroniką, dojrzeli i przeobrazili się w świadomych artystów, potrafiących nadać swoim pomysłom i emocjom bardzo konkretną formę. Wsparli ich w tym producenci – Krystian Wołowski i Adam Hryniewicki znani z trójmiejskiej grupy Dick4Dick.

Patryk Kienast, wokalista i autor większości utworów na płycie: Nowe piosenki to przede wszystkim świadomy wybór melodii i lekkości, choć były one pisane w podwójnym skupieniu i kilku z nich patronuje nie mniejszy smutek niż tym, które znalazły się na naszym pierwszym albumie. To szczere i proste komunikaty na temat absurdów rzeczywistości i gorzkiej strony życia we dwoje.

Tę zmianę doskonale ilustruje znany już utwór „Tyle, ile chcę”, którym Mjut udowadnia, że nie obawia się zgrabnych refrenów i doskonale odnajduje się w klasycznej formule piosenkowej. Płytę promuje singiel „Wszyscy ludzie i ja”, który trafił do stacji radiowych 7 września. Ta piosenka – jak mówi Patryk Kienast – to jeden z najbardziej żywiołowych utworów na płycie. Otwarcie w niej namawiamy, by nie angażować się w sprawy, na które zwykle nie mamy wpływu. Zamiast tego lepiej iść na spacer z psem albo wybrać się rowerem do lasu.

Skład zespołu:
Patryk Kienast – śpiew, gitara, klawisze
Marcin Świątek – gitara
Marcin „Kejsi” Blicharz – gitara basowa
Przemek Kędzierski – perkusja

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook