Festiwal Synestezje: Koncert Laureata, Smolik & Kev Fox

Festiwal Synestezje: Koncert Laureata, Smolik & Kev Fox

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Smolik & Kev Fox

14.02.2018

Ceny biletów (przedsprzedaż / w dniu imprezy):
    - 35zł / 45zł - ulgowy
    - 40zł / 50zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

SMOLIK // KEV FOX


Smolik i Kev Fox to dwie postaci z dwóch różnych scen - z Polski i z Wysp Brytyjskich - które połączyło zamiłowanie do oryginalnych brzmień. Mają już na swoim koncie wspólne utwory, obecnie pracują nad płytą sygnowaną ich nazwiskami. W Krakowie wystąpią w ramach Festiwalu Synestezje w Klubie Studio.

Smolik to polski muzyk, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista, dziennikarz radiowy. Od 2011 roku zasiada w Radzie Akademii Fonograficznej ZPAV w sekcji muzyki rozrywkowej. Zaczynał karierę w Świnoujściu na początku lat 90., grając z miejscowymi muzykami, między innymi w miejscowym jazzowo-bluesowym zespole J.Pies. Po nawiązaniu współpracy z Robertem Gawlińskim grał jako klawiszowiec w zespole Wilki w 1993, z którym występuje do dziś. W latach 1995-2001, gdy zespół zawiesił działalność, nadal współpracował z wokalistą, Robertem Gawlińskim, między innymi przy produkcji jego solowej płyty pt. Solo. W latach 1996-1997 współpracował ze szczecińskim zespołem Hey, a także z jego wokalistką Kasią Nosowską, z którą w 1998 roku nagrał solowy album Milena. W następnych latach współpracował z Nosowską, Gawlińskim i Rodowicz przy ich kolejnych solowych projektach. Współpracował także z Noviką, Kayah, zespołem Myslovitz i Arturem Rojkiem, Miką Urbaniak, Krzysztofem Krawczykiem, Maciejem Cieślakiem, Marią Peszek. Wielokrotnie nominowany i dwukrotny laureat nagrody muzycznej Fryderyk w kategorii Kompozytor roku w 2003 i 2004. Uhonorowany Paszportem Polityki 2003. Jego album z 2010 roku – „3”, osiągnął status złotej płyty.

Kev Fox to postać szczególnie dobrze znana angielskim i irlandzkim miłośnikom akustycznych dźwięków. Podczas swojego drugiego pobytu w Polsce artysta zauroczył swoją twórczością nie tylko widownię, ale także Smolika, który zaprosił Foxa do współpracy.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook