Ars Cameralis: Kołakowski,Wykpisz,Korelus, David Liebman

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Ceny biletów:
    - 20zł - ulgowy
    - 30zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

Kołakowski | Wykpisz | Korelus + David Liebman

Rok 2015 nie dobiegł jeszcze końca, ale na polskiej scenie jazzowej można już ogłosić jego zwycięzców: są to Mateusz Kołakowski (fortepian), Alan Wykpisz (bas) i Bartłomiej Korelus (perkusja). Jako trio wygrali tegoroczny OpenJazz, konkurs dla młodych muzyków towarzyszący tegorocznej edycji Warsaw Summer Jazz Days, jednego z najważniejszych festiwali muzyki jazzowej w Polsce.

Zanim zaczęto kojarzyć ich jako trio, Kołakowski, Wykpisz i Korelus znani byli części publiczności z innych projektów. Kołakowski wydał dwie solowe płyty, otrzymał „Jazzowego Fryderyka” i wystąpił z Davem Liebmanem, Wykpisz dostał wiele nagród w Polsce i zagranicą, występuje  z High Definition Quartet, Korelus – z którego inicjatywy powstało zresztą trio – studiował u Krzysztofa Gradziuka.

Trio młodych muzyków odkryło na nowo sześć małych utworów na fortepian op.19 Arnolda Schoenberga i przenieśli to atonalne dzieło dwudziestowiecznej awangardy na grunt współczesnej muzyki improwizowanej. Pokłonili się Schoenbergowi i dodali dużo od siebie.

Więcej na: http://www.cameralis.art.pl oraz http://www.facebook.com/cameralis 

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook