BezGwaru: Marek Piekarczyk

BezGwaru: Marek Piekarczyk

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie

24.01.2018 - 28.01.2018

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie - Kraków

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Sala Filharmonii im. K. Szymanowskiego, …

24.01.2018

Ceny biletów:
    - 30zł - ulgowy
    - 40zł - normalny

Szczegóły wydarzenia

BezGwaru: MAREK PIEKARCZYK
 
Marek Piekarczyk jest wokalistą. Pisze również teksty i komponuje muzykę. Brał udział w nagraniu i wydaniu 20 płyt długogrających oraz wielu singli i kaset audio - video, nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach. Wraz z zespołem TSA i solowo, zaśpiewał na przeszło 2200 koncertach w Polsce, USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Czechach, Rosji, Francji, Finlandii, Austrii, Litwie, Białorusi, Ukrainie i Niemczech.

W latach 1986-1989 współpracował z Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie zagrał rolę Jezusa w rock-operze "Jesus Christ Super Star ". Z Teatrem Muzycznym zagrał w przeszło 100 spektaklach w Polsce i za granica (USA, Kanada, Finlandia, Rosja) przyjętych entuzjastycznie przez krytykę i widownię. Ostatni spektakl z jego udziałem odbył się w czerwcu 1999. roku na Skwerze Kościuszki w Gdyni dla 30 tysiecznej widowni.

W 2001 roku przyłączył się do projektu "Dom Muzyki" wspierającego budowę Domu Muzyki dla Artystów Niepełnosprawnych kolo Mińska Maz. Od roku 2002 śpiewa głównie w zespole TSA, który regularnie koncertuje. W kwietniu 2004 roku ukazało się nowe, premierowe wydawnictwo TSA, "Proceder". Regularnie koncertuje też ze swoim zespołem „Marek Piekarczyk Akustycznie”, w spektaklu „Klenczon – Poemat Rockowy” oraz w wydarzeniu artystycznym „Kazania Świętokrzyskie” razem z Józefem Skrzekiem, Atymosem Apostolisem i Prawosławnym Chórem „Oktoich”.

W marcu 2007 ukazało się wydawnictwo „YUGOPOLIS” z 12 utworami nagranymi przez polskich wykonawców (Kukiz, Maleńczuk, Kobra, Staszczyk) na której dwie piosenki „Gdzie jest nasza Miłość” i „Czy pamiętasz?” do własnych tekstów nagrał Marek Piekarczyk. W 2008 r. przyłączył się do symfoniczno-rockowego projektu „Night Rider Symphony”. W listopadzie 2008, wystąpił wraz z NRS, chórem i chicagowską orkiestrą w Harris Theater - Chicago, na koncercie inaugurującym XX Festiwal Filmu Polskiego w USA. 24 października 2009 roku ukazała się solowa płyta Marka Piekarczyka „Źródło”. Teledysk promujący płytę został nakręcony na Syberii na zamarzniętym jeziorze Bajkał. Marek Piekarczyk bierze również udział w kilku projektach charytatywnych: Nagrał m.in. piosenkę „Wspomnienie” na płycie „Cudowny świat” dla Fundacji im. Profesora Religi. 22 stycznia 2012 roku została nagrana druga cześć płyty koncertowej „Marek Piekarczyk Akustycznie” w Studio Radiowym im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Od lutego 2013 roku, wystepuje w programie TVP2 – „The Voice of Poland” jako jeden z trenerów – właśnie zakończyła się czwarta edycja tego programu z jego udziałem. Marek Piekarczyk odebrał „Telekamerę 2013” dla „VOP” jako najlepszego programu muzycznego i był nominowany do nagrody „Wiktora” jako „Osobowość telewizyjna 2013”.

Na koncertach „Marek Piekarczyk – Akustycznie” razem z Markiem występują muzycy: Tadeusz Apryjas – gitara, voc. Jacek Borowiecki – instrumenty perkusyjne oraz zaproszeni Artyści. Muzycy pracują nad nowym materiałem studyjnym, który zostanie wydany w 2015.

W listopadzie 2014, ukazała się jego autobiograficzna książka pt „Zwierzenia Kontestatora”, która cieszy się dużą popularnością i ma świetne recenzje.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook