Welicoruss, As Night Falls, Pelgathorium

Welicoruss, As Night Falls, Pelgathorium

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Bednarek - premierowa trasa albumu "Talizman" - Poznań

Klub Muzyczny B17, Poznań

19.01.2018

Grzegorz Turnau - L-Live - Koncert urodziNOWY - Kraków

ICE Kraków Congress Centre, Kraków

19.01.2018

Ceny biletów:
    - 15zł - w przedsprzedaży
    - 20zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Welicoruss
support:As Night Falls, Pelgathorium

Agencja HEART OF ROCK oraz DW BOOKINGS zapraszają na koncert symfoniczno-pagan/black metalowej grupy Welicoruss, który odbędzie się 15 listopada w Katowicach w klubie - 2b3 Studio. Grupę wspierać będą dwa polskie zespoły As Night Falls (metal symfoniczny) oraz Pelgathorium (melodic death/black/pagan metal)!

WELICORUSS - zespół założony przez Alexey’a Bogdanov’a w 2005 roku będący aktualnie jednym z czołowych przedstawicieli sceny symfoniczno pagan metalowej, doceniany za energiczne koncerty i doskonałe płyty długogrające zarówno przez fanów jak i krytyków.

Przez dziesięć lat swojej działalności grupa wydała dwa pełne albumy nakładem rosyjskiej wytwórni CD-MAXIMUM, nakręciła cztery teledyski oraz zagrała mnóstwo koncertów. W 2013 zespół przeniósł się z Rosji do Pragi w Czechach. Muzykę grupy można opisywać jako mistyczną, mroczną i intensywną. Warstwa liryczna bazuje mitologii i uwielbieniu dla Natury. Aktualnie zespół promuje swój najnowszy krążek Аз Есмь (“Ja Jestem”). Niedawno nakręcił też klip do numeru “Sons Of The North”.


AS NIGHT FALLS - zespół założony latem 2010 roku, kiedy to dwoje muzyków, znających się już z poprzednich składów – wokalistka Ania Achtelik oraz gitarzysta Paweł Dylewski, postanowiło powołać do życia projekt o jakim zawsze marzyli – zespół grający symfoniczny metal, nawiązujący do klasyków gatunku, ale zarazem idący własną drogą i poszukujący własnego stylu.Od początku celem panów i pani było tworzenie muzyki niebanalnej, a jednocześnie dostępnej dla szerszej, niż tylko tej metalowej, publiczności. Inspiracja wielkimi tego gatunku nigdy nie stała w sprzeczności z oryginalnością, gdyż zdaniem członków zespołu, w tej stylistyce jest wciąż jeszcze dużo do odkrycia.

Pierwszy materiał powstał dość szybko i już na początku 2012 roku odbyły się pierwsze koncerty. Pozytywne opinie publiczności utwierdziły zespół w słuszności obranego kierunku. Również w 2012 roku światło dzienne ujrzało pierwsze wydawnictwo zespołu – EP pod tytułem "My Secret Place", zawierające 4 utwory, a do jednego z nich – "My Memory", powstał w tym samym roku teledysk. Równolegle powstawał nowy materiał i odbywały się kolejne koncerty i festiwale z udziałem As Night Falls. Rok 2014 przyniósł ze sobą kolejną EP, zatytułowaną "From Grace to Oblivion".

ANF zagrał wiele koncertów, brał udział w ogólnopolskim festiwalu Aria Night, Niech cisza milczy, wrocławskim- Rockarolla aRT festiwal, śląskim- Crossroads of rock, Muszlownik Murcki Festiwal, był finalistą Mayday Rock Festival 2014, supportował klasykę polskiego rocka zespół Proletaryat, Artrosis, angielski zespół Antimatter (Duncan Patterson- ex basista Anathemy), Tarję Turunen oraz zagrał na jednej scenie m.in. z zespołami: Night Mistress, Alcoholica, The Bill, Horrorscope, Mayhayron, Nonamen, Good Girl Maggie, Hajva, Dirty Brick, Spatial, Hegeroth, Heretique, Sixpounder i wieloma innymi.


PELGATHORIUM - zespół założony pod koniec 2014 roku. Po kilku zmianach w składzie i w koncepcji zespołu muzycy rozpoczęli prace nad materiałem. Zespół łączy ze sobą elementy melodic death metalu i black metalu oraz metalcore'ową rytmikę. Od marca 2015 zespół regularnie koncertuje, mając na swoim koncie występy z zagranicznymi kapelami. Obecnie trwają prace nad pierwszym EP zatytułowanym "Tales of Incinerated World", którego premiera jest planowania na grudzień 2015.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook