Muchy "Powracająca fala"

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Filharmonia Dowcipu i Waldemar Malicki - Klasyka z Fortepianem Plus

Opera i Filharmonia Podlaska, Białystok

16.01.2018 - 16.01.2018

Ceny biletów:
    - 34zł - w przedsprzedaży
    - 39zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Muchy "Powracająca fala"

Trzydzieści lat po premierze „FALi” Piotra Łazarkiewicza Muchy prezentują album z muzyką z tego kultowego filmu. „Powracają FALA” ukaże się 6 listopada i jest zapisem koncertu Much z tegorocznego festiwalu w Jarocinie.  Na płycie znajdą się nowe aranżacje utworów m.in. TILT, Izrael, Aya RL czy Republiki.

 Podczas koncertów muzyce towarzyszyć będą efektowne wizualizacje nawiązujące do samego filmu i do trzech ostatnich dekad polskiej muzyki. Poznański koncert będzie miał miejsce już 6 grudnia w klubie Blue Note. Dodatkową atrakcją koncertu będzie bez wątpienia powrót do składu Much Piotra Maciejewskiego. Bilety dostępne w sprzedaży od 27 października.

Latem 1985 Piotr Łazarkiewicz pojechał do Jarocina, aby nakręcić film o festiwalu. W przypadku tego reżysera nie mogło skończyć się na bezrefleksyjnej relacji. Efektem tej podróży jest „FALA” niezwykły muzyczny dokument o odwiecznej walce pokoleń „młodzi vs starzy” i „lud kontra władza” podszytej ówczesną sytuacją polityczną w Polsce. Ścieżkę dźwiękową tamtych wydarzeń napisały Republika, TILT,Izrael czy Madame i Aya RL – dawne zespoły Roberta Gawlińskiego i Pawła Kukiza – ówczesnych debiutantów.

Trzydzieści lat później Muchy zagrały na żywo w Jarocinie muzykę z filmu Łazarkiewicza. Piosenki nie straciły przez lata nic ze swojej mocy. Zyskały za to aktualną siłę przekazu dzięki świetnym, uwspółcześnionym aranżacjom.

Ten album to zapis letniej nocy podczas festiwalu w Jarocinie w lipcu 2015. Audiowizualne widowisko koncertowe Much wzbudziło zachwyt festiwalowej publiczności,a także obecnych w Jarocinie muzyków Republiki i Magdaleny Łazarkiewicz – żony reżysera "FALI".

To muzyczna podróż do czasów,kiedy buntować się było łatwiej, bo żyć było trudniej i niezwykła wycieczka przez trzy dekady polskiej muzyki.

Program koncertu:
1. POGO II (AYA RL)
2. ULICA (AYA RL)
3. GDYBY NIE SZERSZENIE (MADAME)
4. NIE PODDAWAJ (IZRAEL)
5. KOMISARIAT (1984)
6. O JAKI DZIWNY, DZIWNY, DZIWNY (TILT)
7. COŚ POZYTYWNEGO (TILT)
8. MOJA KREW (REPUBLIKA)
9. NASZA ŚCIANA (AYA RL)
10. RZEKA MIŁOŚCI, MORZE RADOŚCI, OCEAN SZCZĘŚCIA (TILT)

Koncert jest jednocześnie premierą albumu, który tego dnia będzie można nabyć na CD i płycie winylowej w specjalnej cenie wraz z autografami muzyków.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Organizator: PW Events

Facebook