Burning Sun Festiwal 2016 Wschowa

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Anna Maria Jopek & Kroke

Teatr Muzyczny, Gdynia

22.01.2018

Maryla Rodowicz Diva Tour 2017/2018 - Częstochowa - gościnnie Łukasz Golec i Paweł Golec

Zmiana daty i miejsca imprezy!

Hala Polonia, Częstochowa, Częstochowa

22.01.2018

Ceny biletów:

Bilet jednodniowy:
    - 40zł

Karnet 2-dniowy (01-02.07.2016):
    - 70zł

Karnet 2-dniowy z polem namiotowym (01-02.07.2016):
    - 85zł

Karnet 3 dniowy:
    - 85zł

Karnet 3 dniowy z polem namiotowym:
    - 105zł

Szczegóły wydarzenia

BURNING SUN FESTIWAL WSCHOWA 2016


Poznajcie Burning SUN Festiwal który po raz drugi zagości na mapie letnich imprez w Polsce. Kilkudziesięciu wykonawców, trzy dni muzyki non stop. Od kilku lat chcieliśmy zorganizować tego typu imprezę w województwie lubuskim i w końcu - udało się.


General Stage:

Mykal Rose
Bitty McLean & The Magic Touch Band
Jesse Royal & The Kings of Sun Band
ASSASSIN a.k.a. Agent Sasco & Dub Akom
Vavamuffin
Indios Bravos
RAS LUTA
Pablopavo & Ludziki inna Rub a Dub Stylee
MESAJAHofficial
Damian Syjonfam
Lady Nina & Earl Jacob

Sound Stage:

Splendid sound
Steppa Style
CITY LOCK
Tun Up Sound
I-SHENCE
Sensithief
Clay
Jahdas aka Jay D.
27Pablo
& more TBA

Koncert Miejski:

Bethel
& more TBA

W dniach 30.06 -02.07.2016, na Torze Motorcorssowym Kacze Doły we Wschowie zaprezentuje się ścisła czołówka wykonawców polskiego reggaeo raz śmietanka artystów prosto z Jamajki. Festiwal poprowadzi duet Nina Cieślińska - producentka i prezenterka For4.tv oraz Jakub Sadowski, warszawski rzezimieszek i wokalista znany jako Earl Jacob.

Rozpoczęliśmy bookingi artystów, którzy wystąpią na głównej scenie festiwalu. To jest czas, by napisać kilka słów o tym czego możecie się spodziewać. Burning Sun skupia kilka odrębnych projektów, ale w samym sercu posiada dużą scenę, grającą podwójną mocą basu. Podczas edycji 2016 chcemy Wam zaproponować pełnometrażowe koncerty polskich i jamajskich artystów. Kochamy muzykę na żywo i spotkania, podczas których zaciera się granica pomiędzy publicznością, sceną i artystą...

General Stage to dwa dni spektakularnego grania. 4 jamajskich headlinerów, a obok nich młodzi wykonawcy, których muzyką tętni wyspa.Line up 2016 ma być wielką niespodzianką i w zupełnie niesztampowy sposób zestawiać i prezentować artystów z różnych gatunków i pokoleń muzyki jamajskiej... Niebawem odkryjemy karty, nie mamy planu długo trzymać w tajemnicy tak wyśmienitych wiadomości! Polskie zespoły na Burningu to krótki, ale mocny skład. Zaprosimy wykonawców, którzy już zostali docenieni i stanowią ścisłą czołówkę polskiej sceny, ale i po zespoły, które stanowią dla nas dobrą wróżbę i nową jakość, zarówno sami w sobie jak i dla przyszłości sceny reggae w PL. Połączenie wysokiej jakości, świeżości i doświadczenia - tak można skomentować polską reprezentację na festiwal 2016.

Podsumowując: General Stage to potężne nagłośnienie, pełnowymiarowe koncerty, a wszystko przygotowane po to, by każdy koncert we Wschowie był wyjątkowy i stwarzał nowe możliwości zarówno nadania, jak i odbioru muzyki na żywo!


Soundsystem:

Scena skierowana dla fanów dancehall, połączona z klubem festiwalowym przygotowanym przez jeden z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce klubów koncertowyh- wrocławski Alibi Club. Scenie patronuje i muzycznie prowadzi Splendid Sound, czyli najbardziej utytułowany polski kolektyw soundsystemowy. Tegoroczny Champion Sound- Live And Let Die Soundclash 2015 z Innsbrucka. Festiwal będzie też otwarty na aktywistów sceny Sound Systemowej, którzy zyskują coraz większe zainteresowanie wśród osób słuchających reggae. Rozstawione zostaną ręcznie budowane kolumny z których będą płynąć mniej popularne odmiany muzyki jamajskiej dadzą wytchnienie osobom zmęczonym szaleństwem na głównych scenach i przyciągną sporo grono miłośników takich właśnie imprez.


Jarmark:

Zorganizowanie jarmarku z lokalnymi wystawcami, otworzenie dzierżawy stoisk na ogólnopolskich sprzedawców: muzyka: płyty, książki, winyle; hemp szop- shishe, tytoń; żywność vegańska, wegetariańska i ekologiczna; ubrania i tekstylia; Kuchnia Jamajska.


Pole namiotowe:

Burning Sun przygotowuje się na przyjęcie i ugoszczenie Was na terenie Kaczych Dołów. Na festiwalu otworzymy pole namiotowe, dostępne od czwartku 30/06/2016. Na terenie pola będzie otwarte stoisko spożywcze, które tradycyjnie zaserwuje Wam (w godzinach porannych) pyszne śniadania! Na polu standardowo prysznice, umywalnie. Oraz coś, bez czego nie można żyć - czyli punkt ładowania telefonów.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Zdjęcia i pliki wideo

Facebook