Muzyka Bez Poklasku "E.Temen.An.Ki"

Muzyka Bez Poklasku "E.Temen.An.Ki"

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 15zł

Szczegóły wydarzenia

Muzyka Bez Poklasku "E.Temen.An.Ki"

Sinfonietta Cracovia zaprasza na kolejny koncert z cyklu Muzyka bez poklasku, zainaugurowany wiosną tego roku podczas Sinfonietta Festival.

Cykl ten wyróżnia sposób odbioru utworów muzycznych, zbliżony do kontemplacji dzieł sztuk wizualnych (nie przypadkiem koncerty cyklu odbywają się w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK!), a publiczność proszona jest o powstrzymanie się od aplauzu po wykonaniach poszczególnych kompozycji. „Sztuka współczesna nie zawsze musi być piękna, by poruszać! Wierzę, że taki właśnie sposób jej prezentacji, w szerokim kontekście sztuki współczesnej i z fachowym komentarzem, przyciągnie wielu nowych słuchaczy” – mówi dyrektor Sinfonietty Jurek Dybał.

Gościem koncertu będzie Michel Lethiec, wybitny klarnecista, profesor Konserwatorium Paryskiego, dyrektor Festiwalu Pabla Casalsa w Prades.

W krakowskim MOCAK-u ten wszechstronny artysta wykona m.in. Preludium na klarnet solo Krzysztofa Pendereckiego, zaś wraz Sinfoniettą – Koncert na klarnet i smyczki Mieczysława Weinberga. Zabrzmi (?) także awangardowe dzieło Johna Cage’a 4’33’’.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook