Hooded Menace, Mourning Beloveth, Shores of Null

Hooded Menace, Mourning Beloveth, Shores of Null

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Filharmonia Dowcipu i Waldemar Malicki - Klasyka z Fortepianem Plus

Opera i Filharmonia Podlaska, Białystok

16.01.2018 - 16.01.2018

Ceny biletów:
    - 45 zł - w przedsprzedaży
    - 55 zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Hooded Menace, Mourning Beloveth, Shores of Null

HOODED MENACE - death doom metal (Relapse Records) – Finlandia
Nie będzie przesadą stwierdzenie, że Hooded Menace to jeden z najważniejszych obecnie zespołów łączących energię death metalu z posępnością i ciężarem doom. Ktoś wręcz powiedział, że obok TRYPTIKON tylko Finowie potrafią obecnie oddać w swej twórczości prawdziwą wielkość death doom metalu. Nie oponujemy takim pochlebnym stwierdzeniom, bo dowodem na ich prawdziwość jest najnowsza płyta Hooded Menace „Darkness Drips Forth”. Jak przystało na fanatyków kina horror muzycy zadbali, aby ukazała się 30 października jako halloween’owy prezent dla ich fanów. Materiał na niej zawarty to idealna jesienna oferta dla maniaków miażdżącego doomu spod znaku WINTER, old school’owego death metal po linii ASPHYX i atmosfery kojarzącej się z apokaliptycznym klimatem DEAD CONGREGATION. Ten ikoniczny już zespół, wydawany przez zasłużoną Relapse Records, po raz pierwszy zagra na naszym polskim padole. Zapraszamy 10 grudnia do wrocławskiego Liverpoolu.

Supporty:

MOURNING BELOVETH - funeral doom metal – Irlandia
„Jest to wypełniona smutkiem i desperacją, pogrzebowa, doom metalowa aria, od której ciężko się oderwać. Symfonia o upadku człowieka i wszystkiego, co ludzkie. Ostatnia pieśń przed odejściem na zawsze.” - ten cytat z Violence Online niech zastąpi wszelkie inne opisy dokonań Mourning Beloveth. Bez dwóch zdań występ Irlandczyków w czasie wrocławskiego koncertu to kolejna gratka dla miłośników gatunku.

SHORES OF NULL - melodyjny gothic doom metal – Włochy
Zespół, który pierwszy wystąpi na scenie 10 grudnia zaprezentuje tego dnia zdecydowanie najbardziej melodyjną wizję metalu. Doom w ich twórczości znajdziemy, ale na pierwszy plan wysuwa się atmosferyczny gotycki metal z wyraźnymi wpływami progresywnego grania. Melodyjnego death metalu w ich muzyce kawałek również odnajdziemy. Shores Of Null zostali wzięci pod skrzydła uznanej Candlelight Records i promują obecnie ostatnie wydawnictwo „Quiescence”, które zbiera bardzo pochlebne recenzje.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook