Włodek Pawlik Live

Włodek Pawlik Live

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Golec uOrkiestra - Koncert Kolęd i Pastorałek - Bydgoszcz

Hala Łuczniczka, Bydgoszcz

21.01.2018

Enej - Koncert Kolęd

Wytwórnia, Łódź

21.01.2018

Ceny biletów:
    - 60zł, 50zł, 40zł

Szczegóły wydarzenia

Włodek Pawlik Live

Wszechstronny pianista i kompozytor muzyki jazzowej, filmowej i teatralnej. W jego dorobku artystycznym znajduje się ponad 20 płyt. Skomponował muzykę do dziewięciu filmów, w tym do obrazu "Nightwatching" Petera Greenawaya. Od początku lat 90. dowodzone przez niego Włodek Pawlik Trio odnosi sukcesy w Polsce i w Stanach Zjednoczonych. Współpracuje także z amerykańskim zespołem Western Jazz Quartet.

Lider formacji Włodek Pawlik Trio.  Suita "Wolność" -nawiązuje do jego poprzednich albumów, m.in. płyty "Night In Calisia", która zdobyła w ub.r. nagrodę Grammy w kategorii "najlepszy album dużego zespołu jazzowego".

Polski pianista napisał muzykę i jest autorem tekstu suity Wolność. Czteroczęściowy utwór stanowi "połączenie muzyki symfonicznej, jazzowej i chóralnej". Jest to fuzja rytmów, muzyka w swoim przesłaniu pełna radości, współczesna, nawiązująca do pasji Pawlika związanych z jazzem, muzyką soul, funk i gospel. W ten sposób wyraża on swoją radość z tego, że żyjemy w wolnym kraju, gdzie możemy się cieszyć swoją wolnością.

Włodek Pawlik urodził się w Kielcach. Jest absolwentem klasy fortepianu Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina oraz klasy fortepianu HochSchule für Musik und Darstellende Kunst w Hamburgu. Za swój udział w krajowych i zagranicznych konkursach otrzymał wiele nagród i wyróżnień.  Grał  na wszystkich kontynentach.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook