Mikołajki z Pogo: Sexbomba, TZN Xenna, Brain's All Gone

Mikołajki z Pogo: Sexbomba, TZN Xenna, Brain's All Gone

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Wolf Alice

Klub Hybrydy, Warszawa

17.01.2018

Ceny biletów:
    - 25zł - w przedsprzedaży (normalny lub ulgowy
    - 35zł / 30zł - w dniu imprezy (normalny / ulgowy)

Szczegóły wydarzenia

Mikołajki z Pogo:
Sexbomba, TZN Xenna, Brain's All Gone

Trzy punkowe załogi, jeden wieczór, jeden Klub Zaścianek - to będzie najbardziej energetyczny koncert grudnia! W Krakowie wystąpią Sex Bomba, TZN Xenna i Brain's All Gone.


Sexbomba
W sytuacji, gdy swą amunicję wystrzelały Pistolety Sexu, gdy swój magiczny wymiar zaczynało tracić hasło Sex, Love and Rock and Roll, poczuli, iż jest to najwłaściwszy moment żeby zdetonować ładunek o nazwie Sexbomba! I skumulować jego energię w wiązkę rock and rollowego ognia... Zespół gra nieprzerwanie od 1986 roku. Powstał w Legionowie z fascynacji melodyjnym punk rockiem i rockandrollem. Debiutował na Festiwalu jarocińskim w 1986 r. Muzyka Sexbomby to kombinacja punk rocka i rockandrolla. Do tej pory grupa nagrała: „To Niemożliwe” (1990), „Alkohol” (1992), „Zamachy Bombowe” (1993), „Boom” (1993), „Viva” (1996), „Hallo, To Ja” (1999), „Woda.Woda.Woda.” (2000), „Historia jakiej Nie Znał Świat” (2001), „Newyorksyty” (2005), „Lekcja Historii” (2006), trzypłytowy box „SEXXBOMBA na XX lecie” (2007), reedycję „Vivy” z koncertem DVD z „Przystanku Woodstock” (2009), "Ctrl+Alt+Delete" (2011), reedycję „Zamachy Bombowe/Boom” (2012) i najnowszy album „Abstrahuj” z listopada 2013 r. Wystąpiła m.in. na Festiwalach w Jarocinie, Przystanku Woodstock, węgierskim AORA festiwalu, Mazowieckim Festiwalu Rockowym. Sexbomb ma najdłużej działającą stronę internetowa polskiego wykonawcy. Zespół występował na scenie m. in. z Buzzcocks, G.B.H, Vibrators, 999, Bones, Generators, UK Subs, Anti Nowhere League, Toy Dolls czy PTTB.


TZN Xenna to zespół którego początki sięgają roku 1981. Założony pierwszego sierpnia 1981 roku przez Zygzaka, Czombego, Goga i Marka zespół działał do maja 1987 roku w Warszawie. W ciągu sześciu lat istnienia występowali w nim także Sidnej, Falkonetti i Dynia. Falkonetti miał bardzo duży wpływ na brzmienie zespołu od 1984 roku. Razem z Markiem stworzyli bardzo płodny tandem kompozytorski. Ich współkompozycje "BAnkier, oficer, polityk czy ksiądz", "Miasto', "Ola, Ola, Ola, lej" uzupełnione perkusją Dyni i wokalem Zygzaka do dzisiaj cieszą się popularnśocią.Grający od 1984 roku Dynia doskonale wpasował się w nowe brzmienie zespołu. W składzie: Marek, Dynia, Zygzak i Falkonetti nagrali pierwszy winylowy 7"EP "Dzieci z brudnej ulicy" Na płycie znalazł się także utwór "Ciemny Pokój". "Gazety mówią" i "Nasz świat" znalazły się na składance "Jak Punk to Punk". Oba wydawnictwa firmował Tonpress.

Od 2010 roku zespół działał w składzie: Tele Kesur, Dynia, Klaus i Zygzak. Premierowy występ podczas festiwalu "Rock Na bagnie 2011" został dobrze przyjęty przez publiczność. Oprócz znanych z lat 80-tych utworów zespółzagrał swój nowy utwór "Niegrzeczny pomysł". Ostatecznie jako "Kałasznikow" stał się zwiastunem nowego rozdziału w histori Tzn Xenna. Koncert 26.11.2011 w Suwałkach stał się pierwszym krokiem do klubowych spotkañ z publicznością. Entuzjastyczne przyjęcie prze młodą i dorosłą publiczność utwierdziło zespół w słuszności podjętej decyzji o powrocie na scenę. 17.12.2011 Tzn Xenna po raz pierwszy od 24 lat wystłpiła w Warszawie. Koncert w Punkt Radio Luksembourgh obejrzało prawie 800 osób. Przy dźwiękach znanych utworów publicznść zdzierała sobie gardła śpiewając razem z zespołem. "Kałasznikow" i "Wolacy" zostali dobrze przyjęci a na bis wystąpił GoGo Szulc (pierwszy perkusista TZn Xenna) grając "Gumę" i "Religię". Rok 2011 zakończył sie wydaniem drugiej po "Dzieciach z brudnej ulicy" winylowej epki: "1981-2011" w Refuse Records i Tzn Annex. Cały pierwszy nakład został wyprzedany w przedsprzedaży jeszcze przed wytłoczeniem. Zespół promował singla koncertując w wielu miejscach w Polsce.

W kwietniu 2012 roku TZN Xenna weszła do studia i zarejestrowała materiał na trzeci EP "Ścierwo". Tym razem premiera odbyła sie na zacnym D.I.Y. Hardcore Punk Fest. W piątek trzynastego lipca dwa tysiące dwunastego roku zagralimy koncert w gdyńskim klubie"Ucho". 21.07.2012 roku po raz pierwszy w swojej historii Tzn Xenna zagra³a na Jarocin Rock Festiwal. Należymy do nielicznych zespołów ktore wypromowały się bez udziału w tym festiwalu w latach 80.

We wrześniu 2012 zagrał swój pierwszy zagraniczny koncert, który odbył się w Berlinie i który z pewnością można zaliczyć do bardzo udanych. Tak samo jak kolejne zagraniczne koncerty w UK (Londyn i Bristol, min. z Disorder) czy ponownie Berlin (z Maailmanloppu). W listopadzie 2012 ukazała się płyta CD "Dziewczyny w pogo" ("Girls in the pit") w Fonografika. Płyta zawiera nagrania z singli "1981-2011" oraz "Ścierwo", a także kilka nowych utworów. Tym samym stając się pierwszą pełnowymiarową studyjną płytą zespołu. Na początku 2013 od zespołu odszedł basista Klaus. Na jego miejsce wszedł dotychczasowy techniczny Krzysiek Pankiewicz. W tym składzie zespół koncertował na terenie całego kraju min. z DOA czy Analogs, a także brał udział w festiwalach jak Rock Na Bagnie, XX-lecie Refuse, Fląder Festiwal czy Summer Riot Festiwal w Czersku. W listopadzie ukazała się najnowsza płyta zespołu "Czart PRL-u". Pierwszy winylowy LP w historii zespołu ukazał się w Refuse Records i Tzn Annex, wersja CD w Fonografika. Materiał zawiera 13 dynamicznych utworów, z których część powstała na początku lat 80., a reszta to kompletnie premierowe numery. Wszystkie one utrzymane w charakterystycznym dla zespołu stylu, z klasycznym punkowym pazurem. Drapieżnymi, a jednocześnie melodyjnymi kompozycjami i z tekstami, które nie obawiają się komentować obecnej rzeczywistości tak, jak nie obawiały się jej komentować w czasach cenzury w latach 80.


Brain’s All Gone to trzy utalentowane artystki z Krakowa, które pomimo młodego wieku z hukiem weszły, nie tylko na rodzimą, ale i europejską, scenę koncertową. Ich melodyjne pop punkowe kawałki, grane z wyczuciem i energią właściwą dla zbuntowanych nastolatek, przypadną do gustu zarówno fanom Blink 182, The Offspring, jak i Tokio Hotel czy Avril Lavigne. Zespół powstał w 2012 roku i po kilku próbach zgłosił się na casting do polskiej edycji programu “Must Be The Music”, gdzie dotarł do półfinału, zdobywając uznanie jurorów. Dziewczyny mają na swoim koncie wydanie EP “Outcast of Society”, ponad 60 koncertów (PL, UK, DE) oraz występy na Rebelion Festival i Punk Rock Holiday. W sierpniu 2015 roku BAG podpisały kontrakt płytowy z 48Sounds - sublabelem Sony Music Entertainment Poland. Premiera debiutanckiego albumu “Yet We Have Hearts” odbędzie się 13 listopada 2015 roku!

Skład:
Aleksandra "Aleks" Jakubus (vocals, bass)
Weronika "Wrona" Jasiówka (vocals, drums)
Marta Majkalska (guitar)

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook