Primal Fear + Brainstorm + Striker

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Maryla Rodowicz Diva Tour 2017/2018 - Opole

Zmiana daty koncertu!

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, Opole

23.01.2018

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie

23.01.2018 - 28.01.2018

Ceny biletów:
    - 75zł - w przedsprzedaży
    - 85zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Primal Fear + Brainstorm + Striker

Knock Out Productions z przyjemnością informuje: 24.02 w krakowskim klubie Kwadrat niemiecka, powermetalowa formacja Primal Fear. Tego wieczoru na scenie pojawią się również niemieccy powermetalowcy z Brainstorm oraz kanadyjska, heavymetalowa grupa Striker (CAN).

PRIMAL FEAR (Niemcy) heavy metal, power metal:
Genialny wokal, kapitalne melodie gitar i klawiszy, porażająca ciężarem sekcja rytmiczna. To skrócony opis zawartości, jaka kryje się pod nazwą Primal Fear. Kapela z Badenii-Wirtembergii powstała w 1997 roku, a za jej założenie odpowiedzialne są dwie postacie, dziś już niekwestionowane legendy heavy i power metalu. Pierwsza to fantastyczny wokalista Ralf Scheepers, który wcześniej "położył" wokale do powermetalowego pomnika, czyli debiutu Gamma Ray, a potem bezskutecznie próbował zdobyć robotę w Judas Priest. Drugą jest basista Matt Sinner. Od ponad 18 lat Ralf i Matt świetnie sterują karierą Primal Fear, zespołu stylistycznie balansującego pomiędzy klasycznym heavy metalem a power metalem. Karierą, która na razie obejmuje 10 studyjnych płyt, mnóstwo koncertów na całym świecie, a w 2016 roku wzbogaci się o kolejny album, "Rulebreaker" (premiera pod koniec stycznia 2016). Co fanów zespołu na pewno ucieszy, do składu po ośmioletniej przerwie powrócił oryginalny gitarzysta Tom Naumann. Zaś Matt dostał w sekcji rytmicznej nowy napęd w postaci Włocha Francesco Jovino. Primal Fear dostał nowy zastrzyk energii i świeżości. Z pewnością będzie to miało przełożenie na koncertach.
Sprawdź, jeśli lubisz: Judas Priest, Gamma Ray, Iron Saviour, Helloween, Grave Digger

BRAINSTORM (Niemcy) power metal, heavy metal:
Nowy album w 2016 roku dostaną w prezencie fani innej niemieckiej metalowej legendy, grupy Brainstorm. Jego tytuł to "Scary Creatures". Mistrzowie solidności i niezawodności – tak można ich opisać. Kapela założona w 1989 roku przez kapitalnych gitarzystów Torstena Ihlenfelda i Milana Loncarica oraz bębniarza Dietera Bernerta na pewno uraczy nas tym, co robi najlepiej, czyli opartymi na mięsistym brzmieniu gitar, pięknych melodiach i porażającej sekcji, kompozycjami, które łączą w sobie cechy heavy metalu i power metalu. Nad instrumentami góruje świetny, mocny wokal Andy'ego B. Franka.
Brainstorm był u nas nie tak dawno, kilkanaście miesięcy temu, promować dziesiąty krążek "Firesoul" i swoim występem zachwycił. Trudno spodziewać się po nich czegoś innego w trakcie kolejnej wizyty. Wszak, jak się rzekło wyżej, muzycy są uosobieniem niemieckiej solidności i niezawodności.

STRIKER (Kanada) heavy metal, power metal:
Zanim na scenie pojawią się niemieckie legendy metalu, zagości na niej istniejący od 2007 roku kwintet z miasta, w którym kiedyś Wayne Gretzky zdobywał Puchar Stanleya wraz z Oilersami, czyli Edmonton. Najbardziej znanym muzykiem w składzie Striker jest gitarzysta Timothy Brown, który kiedyś grał w Kobra And The Lotus. Sami o sobie piszą, że grają "new wave of heavy metal", co należy rozumieć, iż tworzą nowoczesne, dynamiczne heavy z wpływami power metalu. Na koncie Striker są trzy studyjne płyty.
Nagrywają dla Napalm Records (jak choćby WASP). Ostatni z albumów, "City Of Gold" został zmiksowany w słynnym szwedzkim studiu Fredman, a promował go kapitalny numer "Start Again". Lśnią w nim zarówno gitarzysta solowy Chris Segger, jak i mający znakomitą "górę" wokalista Dan Cleary. Posłuchajcie, a nie będziecie mieć wątpliwości, że tych chłopaków trzeba zobaczyć. 

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Organizator: Knock Out Productions

Facebook