Betlejem w Spodku: TGD, N.Kukulska, N.Niemen, K.Badach, M.Szcześniak, P.Cugowski

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie

24.01.2018 - 28.01.2018

Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie - Kraków

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl

Sala Filharmonii im. K. Szymanowskiego, …

24.01.2018

Ceny biletów:
    - 85zł, 65zł, 55zł, 45zł

Komunikat organizatora:

 

Każde dziecko musi posiadać bilety wstępu na koncert.

Osoby niepełnosprawne:

 

Osoba niepełnosprawna poruszająca się na wózku inwalidzkim może zakupić jeden bilet w cenie 85 zł i w ramach tego 1 biletu wchodzi wraz z opiekunem na miejsce przeznaczone w Spodku dla niepełnosprawnych.
Bilety można zamówić przez niepelnosprawni@ticketpro.pl

Szczegóły wydarzenia

BETLEJEM W SPODKU

Po wielkim sukcesie pierwszej edycji Betlejem powraca do katowickiego Spodka. Po raz drugi spotkamy się aby wspólnie kolędować, podzielić się opłatkiem oraz przede wszystkim wziąć udział w wyjątkowym, pełnym świątecznego ciepła i wzruszeń wydarzeniu muzycznym. Wystąpią olśniewające gwiazdy krajowej estrady – Natalia Kukulska, Natalia Niemen, Kuba Badach, Mietek Szcześniak i Piotr Cugowski wraz z chórem TGD i dzieciakami.

Na umiejscowionej w samym sercu Spodka scenie 360° wykonają zachwycający różnorodnością repertuar, złożony z tradycyjnych kolęd polskich oraz tych mniej znanych, pochodzących z dalekich stron świata. Podobnie jak rok temu, oprawa wizualna wydarzenia zachwyci spektakularnością i rozmachem. Świąteczne utwory między innymi z Ukrainy, Austrii, Francji, Anglii, Wenezueli, Puerto Rico, Ameryki Północnej, Afryki i oczywiście najpiękniejsze kolędy polskie zostaną wykonane w specjalnie na tę okazję przygotowanych aranżacjach. Zgromadzona wokół sceny publiczność odbędzie wraz z artystami emocjonującą podróż poprzez różne tradycje świętowania Bożego Narodzenia.

Betlejem w Spodku – jedyny w swoim rodzaju koncert kolędowy stanowi niecodzienne przeżycie muzyczne i duchowe, będzie okazją, aby najbardziej wyjątkowy czas w roku, przeżyć jak najpełniej i najpiękniej. Razem. Przed nami niezwykły wieczór, podczas którego tradycja spotka się ze współczesnością, pop i gospel z muzyką folk, młodzi wokaliści z doświadczonymi artystami. Czas, gdy Ziemia spotka się z Niebem.  
 
Całkowity dochód z koncertu dofinansuje Światowe Dni Młodzieży 2016.
Do każdego biletu dołączona zostanie płyta z poprzedniej edycji koncertu, na której zaśpiewali: TGD, Anna Maria Jopek, Natalia Niemen oraz Kuba Badach, płyty będą wręczane przed koncertem.
 
 
Betlejem w Spodku – artyści:
 
TGD – najsłynniejszy polski ekumeniczny chór pop-gospelowy, którego każdy koncert stanowi niepowtarzalne przeżycie duchowe i artystyczne. Zarówno soliści, jak i chórzyści reprezentują różne denominacje chrześcijańskie i pochodzą z różnych zakątków Polski. Twórczość TGD jest wynikiem łączenia różnych inspiracji i poszukiwania własnego stylu. Dzisiejsze brzmienie grupy tworzy kilkudziesięcioosobowy chór, zespół instrumentalny i grono solistów. Repertuar zespołu opiera się na kompozycjach dyrygenta – Piotra Nazaruka. Zespół powstał 32 lata temu, w tym okresie nagrał dziewięć albumów muzycznych, trzy koncerty telewizyjne oraz trzy radiowe.
 
Natalia Kukulska – Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek o bardzo bogatym dorobku artystycznym. Utalentowana córka piosenkarki Anny Jantar i kompozytora Jarosława Kukulskiego. Ma na koncie osiem solowych albumów z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multi-platynowej płyty. Debiutowała w wieku siedmiu lat, zdobywając pierwszą w historii polskiej fonografii platynową płytę. Jej dziecięcy dorobek to albumy: „Natalia”, „Bajki Natalki” i „Najpiękniejsze Kolędy Polskie”. Jest laureatką m.in. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Sopot, Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich, Telekamer i Gwiazd Dobroczynności. Obecnie artystka promuje swoją ósmą solową płytą "Ósmy Plan", która ukazała się w lutym bieżącego roku.
 
Natalia Niemen – piosenkarka, autorka muzyki i tekstów. Jako starsza córka Czesława Niemena z muzyką związana jest od najmłodszych lat. Jest absolwentką warszawskiej szkoły muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w klasie altówki. Od ponad dekady współpracuje z zespołami New life’m i TGD. Zarówno w tworzeniu muzyki, jak i w wyrazie wokalnym artystka inspiruje się starym rhytm’n’bluesem, rock’n’rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim i muzyką cerkiewną. Osobowość i głos artystki należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych dzisiejszej muzyki polskiej.
 
Kuba Badach – wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, lider zespołu Poluzjanci oraz członek grupy The Globetrotters. Od początku poszukiwaniu własnej artystycznej drogi towarzyszyły Kubie sprzyjające okoliczności. Jako niespełna dwunastolatek dołączył do międzynarodowego zespołu musicalu „Peace Child”, a kilka miesięcy później towarzyszył występom muzyków Big Bandu Wiesława Pieregorólki. Spiewał m.in. z Andrzejem Zauchą, Mieczysławem Szcześniakiem, Ryszardem Rynkowskim, Katarzyną Gaertner, Robertem Jansonem, Ewą Bem i Kayah. Ma na swoim koncie także albumy solowe.
 
Mietek Szcześniak – zadebiutował już jako sześciolatek, pierwszego nagrania dokonał z zespołem Funk Factory w 1984 roku. W 1985 roku otrzymał główną nagrodę w konkursie piosenki w Opolu za wykonanie piosenki „Przyszli o zmroku". W 1987 roku rozpoczął studia w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot '89 zdobył główną nagrodę Bursztynowego Słowika oraz Nagrodę Dziennikarzy. W 1999 roku nagrał z Edytą Górniak przebój „Dumka na dwa serca" do filmu „Ogniem i mieczem". Występował na wielu scenach polskich i zagranicznych, współpracował m.in. z: Wendy Waldman - zdobywczyni nagrody Grammy, Robem Hoffmanem, Marcinem Pospieszalskim, Justyną Steczkowską, Basią Trzetrzelewską, Natalią Kukulską i wieloma innymi artystami. Znany jest również jako pierwszy wokalista New Life’M, współtworzył projekt Wniebowzięci.
 
Piotr Cugowski – pochodzi z muzycznej rodziny – jest synem Krzysztofa Cugowskiego z Budki Suflera, a wraz z bratem Wojciechem założył grupę Bracia. Zespół ma na swoim koncie cztery albumy studyjne oraz liczne występy zagraniczne. W 2008 roku zagrali na Wembley Arena w Wielkiej Brytanii.l. Muzycy koncertowali także w Chicago, Troy, Nowym Jorku i Toronto. W Polsce supportowali zagranicznych artystów takich jak Whitesnake i Molly Hatchet czy legendarna grupa Wishbone Ash. Na scenie Piotr Cugowski miał okazję śpiewać u boku największych gwiazd, m.in. Garou, Tommy’ego Aldriga (ówczesnego perkusisty Whitesnake), a w 2011 roku wraz z Jonem Lordem (Deep Purple) wykonał „Pieśń Ocalenia” autorstwa Czesława Niemena, podczas koncertu poświęconego ofiarom katastrofy smoleńskiej.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook