Damian Syjonfam - premiera albumu "To co było,to będzie"

Damian Syjonfam - premiera albumu "To co było,to będzie"

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Bednarek - premierowa trasa albumu "Talizman" - Poznań

Klub Muzyczny B17, Poznań

19.01.2018

Grzegorz Turnau - L-Live - Koncert urodziNOWY - Kraków

ICE Kraków Congress Centre, Kraków

19.01.2018

Ceny biletów:
    - 35zł - w przedsprzedaży
    - 40zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Damian Syjonfam - Premiera albumu "To co było, to będzie"


DAMIAN SYJONFAM & D'ROOTS BROTHERS
„Odkąd w wieku 13 lat nauczyłem się kilku akordów na gitarze, już nigdy się z nią nie rozstaję. Piszę piosenki po to, aby wyrazić to co czuję.” – napisał o sobie pochodzący ze Świdnika Damian „SyjonFam” Skoczylas.

Jego muzyczna droga rozpoczęła się w 1996 roku, kiedy do współpracy zaprosiła go pamiętna grupa reggae Natura. Uczestnictwo w nagraniu albumu „Wielki Haj” było jego pierwszym doświadczeniem w pracy z profesjonalnymi muzykami. Po kilku wspólnie zagranych koncertach promujących album, Damian wyjechał do Londynu chcąc pogłębić swoją wiedzę muzyczną. Tam ukończył kurs realizacji dźwięku. Zdobytedoświadczenia wykorzystał w nowym projekcie, nagrywając demo z lokalnym składem acapella pod nazwą Specjalis.

Gdy został zaproszony do udziału w koncercie z okazji rocznicy działalności Natury, zrozumiał, że ludzie potrzebują roots reggae - wibracji, która ma moc łączenia. W 2007 roku powołał do życia zespół ComeYah, w którym był wokalistą, autorem tekstów i współtwórcą muzyki. W 2008 roku nagrali demo „Analog Bar Session”, by w 2012 roku zachwycić Polskę debiutanckim albumem „Na Wschód”. Nakład płyty rozszedł się w całości, a tytułowa kompozycja stała się jednym z najpiękniejszych kanonów krajowego roots reggae. Wkrótce jednak Damian pożegnał zespół, wyjechał zagranicę i na dłuższy czas zamilkł.

Po powrocie w 2013 roku rozpoczął pracę nad solową płytą, na którą muzykę tworzyli austriacki zespół House of Riddim, holenderski kolektyw Bass Galore Productions, Krystian K-Jah Walczak, lubelski riddim band D'Roots Brothers oraz Watzek Wawrzyniak, który jest producentem większości utworów na płycie. Pod koniec wakacji nakładem wrocławskiej wytwórni Lou & Rocked Boys ukaże się album „Wracam do domu”. Podczas Ostróda Reggae Festival 2014 w towarzystwie D'Roots Brothers odbył się premiera płyty "Wracam do domu".

O jej treści Damian opowiada: „Wciąż piszę, śpiewam i nagrywam muzykę, która zadaje niewygodne pytania i opowiada o prawdziwym domu, za którym tęsknimy. Ostrzega przed oszustwem dzisiejszych czasów. Jednak najwięcej muzycznej przestrzeni poświęcam nieskończonej i wszechobecnej Miłości.”


ZJEDNOCZENIE SOUNDSYSTEM
Zjednoczenie sound to raggamuffinowy kolektyw, obecny na polskiej scenie reggae od 2001 roku. W obecnym kształcie składają się na niego selecta Krzak oraz nawijacze, czyli legenda sceny reggae - Pablopavo, i młoda krew, Diego. Mniej aktywnymi obecnie członkami ekipy, którzy przez wiele lat stanowili jej oblicze są Reaggenerator i lady Manana.

Zjednoczenie to siła raggamuffin i starej szkoły, czerpiąca inspirację z klasycznych nawijaczy w stylu Super Cata, Sister Nancy, Nicodemusa czy Cutty Ranksa. Ich imprezy, jak przystało na klasyczne soundsystemowe wydarzenia, opierają się na pełnej improwizacji i freestylach nadawanych do riddimów spontanicznie wybranych przez selectę Krzaka. W 2011 roku ich nakładem ukazała się EPka, wydana z okazji 10-lecia cyklu imprezowego "Reggae Faza".

Zjednoczenie sound miało również swój wkład w postaci piosenki i skitów (wtedy jeszcze z Reggaeneratorem) w płytę Sidneya Polaka "Sidney Polak". W połowie stycznia 2015 ukaże się nowy album Zjednoczenia. Na płycie "Inity" znajdzie się 15 utworów, w których gościnnie pojawią King General, Syjon Fam, Kudłacz (Sensithief), Mic Liper (Roots Melody Sound System), Medik (Ictus sound), Daddy Bozo (Jam Vibez) i Szprancyl (Badd Dutty Sound), a także - w nietypowej roli - znawca kultury jamajskiej, Jacek Krzypkowski.


SPLENDID SOUND
Splendid Sound to powstały w 2004 r. prężnie działający i wciąż rosnący w siłę wrocławski skład muzycznychzboczeńców. W sład ekipy wchodzą Matys, Szczepan, Kotune i Don Himol - czterech selektorów, zebranych razem by nieść kaganek jamajskiej oświaty w najodleglejsze zakamarki Polski i Europy. Jak przystało na oryginalny jamajski sound nie dają publice ani chwili wytchnienia, a motto ,, Macie Przejebane’’ wydaje się sprawdzać na każdej imprezie. Nie może więc zabraknąć królujących na karaibskich listach przebojów artystów, najnowszych wydawnictw prosto z wyspy, pokaźnej amunicji dubplate’ów jak i prezentującego to wszystko dj’a i hype’mana, który porządnie i bez wyjątków zakrzyczy każdy utwór. Dla wybrednych i głodnych jamajskiego rootsu przygotowali również specjalny segment, we wczesnych godzinach porannych… W pozostałym czasie rządzi i dzieli najbardziej wyszukany DANCEHALL!

Poza regularnymi imprezami, Splendid Sound jest znany przede wszystkim z Sound Clashów, czyli muzycznych bitew sound systemów. Debiut clashowy ekipy miał miejsce w 2009 r. podczas Run di Riddim Selekta Clash 2009 w Częstowchowie, gdzie zdobyli swój pierwszy puchar pokonując 27 Pablo, EastWest Sound i Antikings! W 2011r. wygrali pierwszy w Polsce 100% dubplates clash przeciwko Ready 4 War. Splendid jako pierwszy reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej. Organizowany przez Supersonic i City Lock Euro Cup Clash 2012 okazał się kolejnym sukcesem – puchar powędrował do Wrocławia, a wśród pokonanych wystarczy wymienić takie ekipy jak B.I.D, G-Spot czy Big Bamboo. Póki co kolekcję trofeów zamyka zdobyty w listopadzie 2012 r. puchar South Clash 2012 otrzymany po pokonaniu Million Vibes ze Szwecji.

Przez lata działalności zagrali niezliczoną ilość imprez w Polsce, byli zapraszani do Czech, Norwegii, Austrii, Niemiec i Bułgarii, organizowali imprezy najważniejszych ekip z całej Europy (m.in. Supersonic [DE], Heavy Hammer [IT], Herbalize It [NL], Warrior Sound [DE] czy Kalibandulu [IT]), grali u boku najlepszych wokalistów (m.in.Chuck Fender [JA}, Jah Mason [JA], Perfect [JA], Etana [JA], YT [GB], Deadly Hunta [GB], ], Joey Fever [SWE] czy Zoro [RSA]) i nic nie wskazuje na to by mieli zmniejszyć obroty. Jak Splendid gra u Ciebie w mieście, prasuj koszule, czyść buty i spodziewaj się niespodziewanego, bo MACIE PRZEJEBANE!

Wydarzenie FB: http://www.facebook.com/events/547496348687436/

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook