Siesta Festival: Elida Almeida

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 140zł, 120zł, 90zł

Szczegóły wydarzenia

Siesta Festival: Elida Almeida

Tradycyjnie już w czasie Siesta Festival w Gdańsku sobotę oddajemy entuzjastom muzyki z Wysp Zielonego Przylądka. To ważny moment festiwalu, od jego pierwszej edycji, kiedy publiczność filharmonii poddaje się zmysłowej, pełnej żaru, tanecznej i świetlistej sztuce Kabowerdyjczyków.

W poprzednich sezonach zaprezentowaliśmy najsłynniejsze postacie z Wysp: Lurę, Nancy Vieirę, Tito Parisa, Sarę Tavares, Mayrę Andradę. Ale też wschodzące gwiazdy, jak Neuza. Miniony rok w tej szczęśliwie kołyszącej muzyce należał do młodej Elidy Almeidy. Z radością prezentujemy ją w Polsce po raz pierwszy.

Elida Almeida pochodzi z wyspy Santiago, lecz wychowała na Maio. Jej ojciec zmarł, gdy była dzieckiem, próbowała pomagać matce, która miała mały uliczny kiosk, bardzo szybko sama została matką, musiała zająć się dzieckiem i swoimi młodszymi braćmi. Te wczesne życiowe zakręty stały się inspiracją dla jej pierwszych piosenek zebranych na debiutanckiej płycie o znamiennym tytule „Chwile szczęścia, chwile goryczy”. Dojrzała twórczość, ale i młodzieńczy czar zaledwie dwudziestojednoletniej artystki zafascynowały legendarnego producenta Cesarii, Jose da Silvy. Nie tylko przyjął Elidę do grona swoich podopiecznych, ale związał z nią w życiu. Dziś to jedna z najciekawszych artystek Luzofonii, o silnej pozycji wśród artystów z Wysp. Na ostatniej płycie Lury pojawił się kapitalny duet obu wokalistek, „Nhu Santiago”.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook