Tomasz Stańko New York Quartet

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Me and That Man

Piwnica Artystyczna "Kawon", Zielona …

22.09.2017

Ceny biletów:

    Poznań
    - 149zł, 129zł, 99zł, 79zł

    Warszawa
    - 199zł, 159zł, 129zł, 99zł

Szczegóły wydarzenia

Tomasz Stańko New York Quartet

Good Taste Production ma zaszczyt zaprosić na koncerty Tomasz Stańko New York Quartet, który odbędą się 11 kwietnia w Tetrze Roma w Warszawie oraz 12 kwietnia 2016 w Centrum Kongresowo – Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Według tygodnika The New Yorker "jeden z najbardziej oryginalnych i nowatorskich na trębaczy jazzowych świata", legendarny polski trębacz Tomasz Stanko zawsze występuje w towarzystwie najciekawszych muzyków na scenie. Dzieląc swój czas między Warszawę i Nowy Jork nagrał serię nasyconych liryzmem sesji dla ECM. Jego ostatni projekt, The New York Quartet, to gwiazdorska konstelacja. Tworzą ją: pianista David Virelles i perkusista Gerald Cleaver - rdzeń zespołu z wydanego przez ECM albumu Stańki "Wisława", oraz kontrabasista Reuben Rogers.

Od wczesnych lat 1960-tych uznawany za wybitny talent, Stańko od początku był nowatorem, podążał za koncepcjami Ornette Colemana, Cecila Taylora i George'a Russella. Przyznaje, że swą harmoniczną wrażliwość zawdzięcza pianiście Krzysztofowi Komedzie, kompozytorowi niezapomnianej muzyki do filmów Romana Polańskiego "Nóż w wodzie" i "Dziecko Rosemary". Bez względu na to z kim i o czym gra, Stańko zawsze budzi poczucie głębi i przestrzeni, które od dawna kojarzą się z wytwórnią ECM. Nawet w swych najbardziej abstrakcyjnych kompozycjach każdą nutę nasyca czułością i smutkiem, jest jak narrator, który nigdy nie gubi wątku swych opowieści.


SKŁAD ZESPOŁU
Tomasz Stanko trąbka
David Virelles fortepian
Reuben Rogers kontrabas
Gerald Cleaver perkusja

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook