Lao Che

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Lao Che

18.03.2018

Ceny biletów:
    - 120zł, 90zł, 70zł

Szczegóły wydarzenia

Lao Che


wROCKfest.pl z przyjemnością zaprasza na niezwykły koncert zespołu Lao Che. Ten zawsze zaskakujący artystycznie zespół wystąpi 3 listopada w najbardziej prestiżowej sali we Wrocławiu – Narodowym Forum Muzyki!

Lao Che to płocki zespół założony w 1999 roku. Od tego czasu wydał 6 albumów. Ich pomysł na muzykę to ciągłe poszukiwanie nowych form artystycznego wyrazu, odkrawanie nowych możliwości brzmieniowych starych analogowych instrumentów. Znakiem rozpoznawczym są koncept-albumy takie jak: „Gusła”, „Gospel” , „Powstanie Warszawskie” czy najnowsza płyta ”Dzieciom”.

Choć tytuł najnowszego wydawnictwa  nawiązuje do Brzechwy i jego "Brzechwa dzieciom", nie jest to wcale płyta dla dzieci. To płyta dla dorosłych dzieci, dla tych, którzy mają dzieci i dla wszystkich, którzy byli kiedyś dziećmi. Spięty prezentuje głęboką problematykę codzienności w tonie zatroskanym, z pewną dozą dydaktyzmu - co pozostaje w kontraście do warstwy muzycznej. Jest to najbardziej spontanicznie i żywiołowo stworzona płyta w dotychczasowym dorobku grupy, a do tego bardzo melodyjna i śpiewna. Produkcją płyty "Dzieciom" zajął się Piotr "Emade" Waglewski.

Zespól jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w tym między innymi: „Złoty Baczek” 2006, „Mateusz” Trójki za płytę „Gospel”, Nagroda Artystycznej Miasta Torunia im. Ciechowskiego, „Gwarancje Kultury” TVP Kutia. Muzycy zespołu zostali uhonorowani Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.W 2016 roku zespół zdobył Fryderyka w kategorii  „Najlepsza płyta rock, metal, punk”.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:

  • Narodowe Forum Muzyki, Plac Wolności 1, Wrocław

Facebook