Noworoczna Gala Operetkowa "Usta milczą dusza śpiewa"

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 30zł - w przedsprzedaży
    - 40zł - w dniu imprezy

Szczegóły wydarzenia

Noworoczna Gala Operetkowa "Usta milczą, dusza śpiewa"

Zapraszamy do CK AGORA na przebojową Galę Operetkową „Usta milczą dusza śpiewa” w wykonaniu znakomitych artystów operowych: Rafała Żurakowskiego (tenor) oraz Tomasza Huka (baryton), towarzyszyć im będzie Elżbieta Małgorzata Mach (sopran). Przy fortepianie zasiądzie znakomity pianista Wiktor Szymajda. Usłyszymy arie operetkowe, pieśni musicalowe, duety miłosne i czardasze. Nie zabraknie też pieśni neapolitańskich rozsławionych na całym świecie przez włoskich tenorów, zabrzmi min.: Santa Lucia , Corre n grato, Non ti scordar di me, Granada, Wróc do Sorrento, O sole mio. Całość ubarwiona słowem komentarza. Gala noworoczna w towarzystwie wspaniałych artystów to niezapomniany wieczór w krainie najpiękniejszych melodii!

Elżbieta Małgorzata Mach, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Zofii Grajnert . Debiutowała w Operze Wrocławskiej, występowała na wielu międzynarodowych scenach, m. in.: w Niemczech, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Szwajcarii i Norwegii.

Rafał Żurakowski, śpiewak-tenor, pianista, pedagog, prowadzący intensywną działalność koncertową i pedagogiczną, ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Fryderyka Chopina. Swój kunszt wokalny doskonalił także w Hochschule für Musik w Wiedniu. Jest laureatem V Konkursu Wokalnego w Dusznikach Zdroju. Współpracował z większością polskich orkiestr, a także z operą dolnośląską w której debiutował rolą Alfreda opery Traviata G.Vediego.

Tomasz Huk, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu na Wydziale Wokalno-Aktorskim jako baryton w klasie śpiewu prof. Ireny Gałuszki. Współpracował z dyrygentami takimi jak: Tadeusz Wicherek, Jacek Boniecki, Volker Schmidt-Gertembach i Józef Radwan. Był solistą Operetki Wrocławskiej. Ustawicznie podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe, brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez m.in.: prof. Adele Stolte, prof. Ryszarda Karczykowskiego i prof. Guy Dangain'a.

Wiktor Szymajda, w latach 1986-91 odbył studia na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. J. Sulikowskiego. Dwukrotny stypendysta Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie. Od 1991 roku pracuje w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. we Wrocławiu. Od roku 2006 pracuje również jako pianista-akompaniator w PSM II st. we Wrocławiu, a od 2009 jako akompaniator i nauczyciel fortepianu w Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook