City Sounds: Kamp!

City Sounds: Kamp!

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Ceny biletów:
    - 45zł / 50zł - stojący (przedsprzedaż / w dniu imprezy)
    - 60zł - siedzący (balkon)

Szczegóły wydarzenia

Kamp!


City Sounds zaprasza na koncert promujący najnowsza płytę zespołu KAMP! 7 lutego w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze usłyszymy zarówno nowy materiał, jak i znane już publiczności utwory KAMP!

KAMP! powrócili nowym albumem, wydanym z dnia na dzień, pod koniec października 2015. To prawdopodobnie pierwszy taki przypadek w Polsce, że płyta ukazała się kilka godzin po jej oficjalnym zaanonsowaniu. Płyta nie oczekiwała w szufladzie na tzw. dobry moment czy przygotowanie marketingowej strategii. Nie dała szans zespołowi na wprowadzanie zmian, a przy okazji wszystkich odbiorców traktowała jednakowo. Nikt nie był uprzywilejowany w pierwszym zetknięciu z "Ornetą".

Nie ma sensu pisać, że "Orneta", druga studyjna płyta KAMP! była oczekiwana.  Każdy następca debiutu - zwłaszcza takiego, który odniósł sukces - ma wpisane w genotyp "oczekiwanie" i "porównywanie". To coś od czego nie uciekł żaden zespół.  Ale nie jest też tak, że KAMP! od momentu wydania w 2012 roku swojej pierwszej płyty milczeli. Nagrali EP "Baltimore" dla amerykańskiej wytwórni Cascine, wydali singiel "A New Leaf", remixowali i intensywnie koncertowali.

Nad drugą płytą pracowali od początku 2015 roku. Działalność studyjna została poprzedzona świadomym oderwaniem się od social mediów, wywiadów czy koncertowania. Jedynymi przeszkodami w realizowaniu planów studyjnych zespołu była działalność prowadzonej przez muzyków wytwórni Brennnessel, gra NBA2k15 oraz codzienne mecze koszykówki na przedstudyjnym parkingu.
 
"Orneta" to płyta, zaskakująca, bezkompromisowa i warta dyskusji.
Zdecydowanie trudniejsza w odbiorze niż debiut, co zauważyli zarówno słuchacze jak i dziennikarze.
"Mieszkamy w trzech różnych miastach - muzyka KAMP! powstaje jednak tylko w Łodzi, kiedy jesteśmy razem. Myślę, że te międzymiastowe odległości są odczuwalne w naszej muzyce, podobnie zresztą jak miejsce, w którym ona powstaje" - mówi Tomek Szpaderski, lider KAMP!

"Zależało nam, żeby zmienić środek ciężkości w naszej muzyce. Przestawić optykę z dalekiej na bliską. Nie epatować tropicaliami, jak na debiucie, tylko wyciągnąć maksimum egzotyki z tego co mamy pod nosem" - mówią.
Chyba się udało. "Orneta" do tej pory utrzymuje się na wysokich miejscach list sprzedaży i odsłuchań w serwisach streamingowych, kolejne single można usłyszeć w stacjach radiowych, m.in. Trójce, a na pierwszej części trasy koncertowej obejmującej blisko 20 miast, nowe oblicze KAMP! oklaskiwało w sumie kilka tysięcy osób.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook