Era Jazzu: Get The Blessing

To wydarzenie już się odbyło. Może zainteresują cię nasze inne propozycje.

Podobne imprezy znajdziesz w kategorii Muzyka.

Bednarek - premierowa trasa albumu "Talizman" - Poznań

Klub Muzyczny B17, Poznań

19.01.2018

Grzegorz Turnau - L-Live - Koncert urodziNOWY - Kraków

ICE Kraków Congress Centre, Kraków

19.01.2018

Ceny biletów:
    - 100zł

Szczegóły wydarzenia

ERA JAZZU: GET THE BLESSING 
Portishead Jazz

Po raz pierwszy w Poznaniu zaprezentowany zostanie niecodzienny projekt muzyczny „ Portishead Jazz ” przygotowany przez kwartet Get The Blessing. Za tą enigmatyczną nazwą skrywali się wybitni muzycy, kojarzeni dotąd z brytyjskim trip-hopem oraz kultowymi grupami Radiohead oraz Portishead.

Tak sensacyjnie zapowiadającego się projektu Ery Jazzu w Poznaniu jeszcze nie było – rekomenduje koncert Dionizy Piątkowski -  Połączenie trip-hopu, elektroniki i jazzowej improwizacji, zaskakujących fraz i brzmień to oczywiste nawiązane do stylistyki Portishead , ale także zagłębienie się w synorystyce ostatnich nagrań Milesa Davisa. Get The Blessing szukają bowiem inspiracji  zarówno w słynnym „ Doo Bop”,  ale nie stronią od  muzyki Ornette Colemana,  harmolodycznego Jamesa Blood Ulmera, utranowoczesnego Tortoise a nawet nowofalowej Blondie. Zgrabnie to przyswajając stworzyli ciekawy trend i szczególne brzmienie, które dzisiaj trudno jest już jednoznacznie określić. Mieszając hip-hopowe brzmienie z jazzem, elektroniką, acid-housem a nawet elementami muzyki klasycznej wypracowali swój niepowtarzalny styl ”.

„Portishead Jazz" – to klucz i pomysł  na dotarcie zarówno do miłośników trip-hopu, jak i entuzjastów prawdziwego jazzu.„ Brytyjscy muzycy - jak pisał Marek Dusza - niczym piraci szturmem wzięli amerykańską fregatę o nazwie Jazz i zrobili z niej flagowy okręt punk-free-jazzu rodem z Bristolu”. Robert Sankowski po ich pierwszych polskim koncercie pisał :„Jazz, trip-hop, elektronika i rock w jednym – koncert projektu Portishead Jazz był jednym z najoryginalniejszych występów w historii festiwalu Era Jazzu „.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Facebook